Projekt, mecz i boule

Niecodzienną wizytę złożyli nam we wtorek 5 maja uczniowie klasy 2g Publicznego Gimnazjum nr 1 w Śremie. Jak się okazuje nasi goście są w trakcie realizacji projektu pod tytułem „Czy Polacy są tolerancyjni”. W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowali między innymi spotkanie z uczniami naszej szkoły i rozegranie meczu piłkarskiego.

Sportową część wizyty poprzedziło krótkie spotkanie, podczas którego poruszone zostały zagadnienia tolerancji, akceptacji oraz specyfiki pracy w szkole specjalnej. Gimnazjaliści z „Jedynki” mieli ponadto okazję do zapoznania się z działalnością Klubu Olimpiad Specjalnych „Gepard”.

Zgodnie z harmonogramem wizyty bezpośrednio po zakończeniu części teoretycznej zaprosiliśmy naszych gości do hali sportowej „Bazar”, gdzie kilka minut po godzinie 11.00 rozpoczął się mecz piłkarski pomiędzy drużyną „Jedynki” i reprezentacją naszej szkoły.

 Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, a sportowych emocji nie brakowało. Piłkarze obu zespołów udowodnili, że na piłce znają się doskonale. Ku zaskoczeniu gimnazjalistów z „Jedynki” pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 2:0 dla reprezentantów ZSS. W tym miejscu warto wspomnieć, że autorami bramek dla naszej szkoły byli – Łukasz Jakubiec (1:0) oraz Sławomir Brygier (2:0). Po zmianie stron goście zabrali się za odrabianie strat i już po kilku minutach prowadzili 4:2. Chwilę później kontaktowego gola na 4:3 na strzelił Łukasz Jakubiec. W rewanżu goście odpowiedzieli dwoma celnymi trafieniami i tym samym nasi chłopcy przegrywali 3:6. Tuż przed końcem spotkania na listę strzelców ponownie wpisał się Łukasz Jakubiec ustalając tym samym końcowy rezultat meczu. Pomimo przegranej 4:6 reprezentanci ZSS (Sławomir Brygier, Marcin Drzewiecki, Łukasz Jakubiec, Rafał Jańczyk, Marcin Jessa, Damian Menzel, Tobiasz Zawierta) zasłużyli na słowa uznania za doskonałą postawę, waleczność i co najważniejsze za grę w duchu „fair-play”.

Wtorkowe spotkanie z uczniami klasy 2g zakończyliśmy na boisku szkolnym, gdzie zapoznaliśmy naszych gości z zasadami gry w boule i rozegraliśmy pokazowy mecz.

Możliwość komentowania została wyłączona.