Promocja zdrowego stylu życia

W czwartek 9 maja br. w naszej szkole jak co roku odbył się apel promujący zdrowy styl życia. Jego celem było zachęcenie dzieci do jedzenia śniadania zarówno pierwszego w domu jak i drugiego w szkole, najważniejszego posiłku jedzonego w ciągu dnia. Śniadanie dostarcza nam energii i składników pokarmowych potrzebnych do pracy i nauki. Poprawia naszą sprawność umysłową i siłę fizyczną. Kształtuje prawidłowe nawyki żywieniowe. Osoby, które nie jedzą śniadań mają problemy ze skupieniem uwagi i dobrym samopoczuciem.

Po pogadance na temat znaczenia jedzenia śniadania w codziennej diecie dzieci i młodzieży, uczniowie klas II i III PDP zaprezentowali pokaz zdrowych zestawów śniadaniowych. W dalszej kolejności uczestnicy apelu mieli okazję obejrzeć prezentację audiowizualną zachęcającą dzieci i młodzież do zdrowego trybu życia. Następnie uczniowie klasy II gimnazjum w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Jem zdrowo” zaprezentowali samodzielnie wykonaną książkę kucharską w formie lapbooka. Uczniom przejawiającym umiejętności kulinarne wręczono odznaki „Super kucharza”.

Na zakończenie podsumowano konkurs plastyczny na najlepszy zestaw na drugie śniadanie. Uczestnikom wręczono nagrody i dyplomy.

Możliwość komentowania została wyłączona.