Przed pierwszym dzwonkiem

Przed pierwszym dzwonkiemWakacyjny czas nieuchronnie dobiega końca. Dwa miesiące letniego wypoczynku minęły bardzo szybko. Już za kilkanaście godzin spotkamy się na uroczystym apelu inaugurującym rok szkolny 2016/2017. Uważny obserwator zauważy sporo zmian jakie dokonały się na terenie naszej placówki w czasie wakacyjnej przerwy.

W tym okresie dzięki przychylności i wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Śremie udało się wykonać prace remontowe (między innymi: renowacja murów fundamentowych, wymiana desek podłogowych, założenie wykładzin z tworzyw sztucznych w trzech modernizowanych pomieszczeniach, wymiana pięciu drzwi)  oraz zakupić liczne pomoce dydaktyczne i sprzęt sportowy.

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa udało się także pozyskać fundusze na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) do biblioteki szkolnej.

W kategorii sukcesu trzeba odnotować ponadto unowocześnienie infrastruktury informatycznej w naszej placówce (nowa sieć, nowe komputery – 18 sztuk – oraz dostosowane do nich stoliki i krzesełka). Jak się okazuje, to nie koniec nowości. W trzech klasopracowniach zamontowane zostały również nowoczesne projektory z dużymi ekranami, a w jednej z sal lekcyjnych pojawiła się tablica multimedialna.

Jestem przekonana, że nasi uczniowie z ciekawością będą przyglądać się zmianom, które dokonały się w szkole. Ufam, że z chęcią będą się uczyć wykorzystując możliwości, jakie stwarza nowoczesny sprzęt pozyskany przez szkołę w czasie wakacji” – powiedziała p. dyrektor Krystyna Rymaniak.

Korzystając z okazji przypominamy wszystkim uczniom, że spotykamy się już jutro tj. w czwartek 1 września o godz. 9.00. Do zobaczenia!

Możliwość komentowania została wyłączona.