Realizujemy Projekt Czytelniczy

bibliotekaKsiążka uczy, bawi i wychowuje tych, którzy są wrażliwi na wszystkie walory, jakie ona oferuje czytelnikowi. Wystarczy tylko chcieć ją poznać. A gdy się to zrobi, trudno jej nie polubić i … obyć się bez niej.

W ramach Projektu Czytelniczego pt. „Polubić czytanie” uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum rozbudzają swe zainteresowania literaturą.

W czwartek 17 listopada 2016 r.  odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy im. Heliodora Święcickiego w Śremie przy ul. Grunwaldzkiej 10. Z wielką przyjemnością zapoznaliśmy się z wypożyczalniami dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz salą konferencyjną, w której odbywało się inne spotkanie. Zaciekawiła nas przytulna czytelnia, sala komputerowa i miejsca spotkań z lekturą dla najmłodszych. Naszą uwagę zwróciła „przeBUDOWA” – interaktywna wystawa z Centrum Nowoczesności MŁYN WIEDZY z Torunia. Zapoznaliśmy się z bardzo bogatą ofertą Baśniowych Spotkań, warsztatów, wystaw, zajęć rekreacyjnych i teatralnych.

Biblioteka tętni życiem, a z każdego jej kąta spoglądają na gościa książki, które zachęcają – podobnie jak gościnne panie bibliotekarki – do czytelnictwa.

Możliwość komentowania została wyłączona.