REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ,,W MOCY DUCHA BOŻEGO ‘’

Co roku w czasie Wielkiego Postu towarzyszą nam przez trzy dni szczególne lekcje z Panem Bogiem czyli Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. W pierwszy dzień kwietnia byliśmy w kinie ,,Słonko” na filmie pt. ,,Mia i biały lew.” W mocy Bożego Ducha przypomnieliśmy sobie jakie wartości są najważniejsze w naszym życiu. To miłość, rodzina, dobro, prawda, przyjaźń, szacunek, piękno i odpowiedzialność nadają sens naszemu życiu.

Następnego dnia pojechaliśmy do Błażejewa. W kościele pod wezwaniem św. Jakuba uczestniczyliśmy we Mszy św. Naukę rekolekcyjną przygotował dla nas ks. Adam Anioł, który po Mszy św. zaprosił nas na biesiadę przy ognisku. Pieczone kiełbaski bardzo nam smakowały. Przy ognisku pomagaliśmy sobie wzajemnie. Jedni piekli kiełbaski, inni rozdawali talerze i sztućce, a jeszcze inni częstowali keczupem. Tylko wiatr zrobił nam psikusa i przez niego musieliśmy zrezygnować ze wspólnych śpiewów na świeżym powietrzu. Miłe spotkanie w Błażejewie zakończyliśmy modlitwą ,,Anioł Pański.”

Ostatni dzień naszych Rekolekcji rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele pod wezwaniem Św. Ducha. Ofiarowaliśmy Panu Bogu nasze modlitwy, śpiewy, uwielbienia, podziękowania, radości, smutki i jałmużnę postną. Od początku Wielkiego postu uzbieraliśmy 100 zł na akcję ,,Kanapka dla Aleppo” i wysłaliśmy je na konto Caritasu. Na znak, że chcemy, aby Duch św. nas prowadził, a Pan Jezus królował w naszych sercach zrobiliśmy piękne palmy wielkanocne.

Nasze Rekolekcje zakończyliśmy konkursem biblijnym pt. ,,Znaki Wiary.” Pierwsze miejsce zajęli Ania Sobkowiak i Patryk Szczęsny. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Genderze, a trzecie Wojtkowi Nika, Kamilowi Roszykowi , Anicie Wolarczyk i Konstancji Chwierot. Kolejne Rekolekcje będą za rok  dlatego teraz  zapraszamy wszystkich chętnych do galerii zdjęć i powspominajmy razem ;-).

Możliwość komentowania została wyłączona.