Rekordowa zbiórka!

380 złotych i 34 grosze – to kwota jaką uzbieraliśmy w zakończonej kilkanaście dni temu XV edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W przypadku naszej szkoły to rekordowa ilość pieniędzy bowiem  jeszcze nigdy w historii organizowanych w „Trójce” zbiórek nie udało się nam zgromadzić tak pokaźnej sumy. Uzyskany efekt bardzo nas cieszy, pokazuje, że potrafimy dostrzegać potrzeby innych i wspierać ich. W tym momencie należy podziękować wszystkim osobom – uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz sympatykom naszej placówki, którzy zechcieli przyłączyć się do  szlachetnego przedsięwzięcia, jakim bez wątpienia jest „Góra Grosza”.

Dla miłośników statystyki podajemy liczbowe ciekawostki związane z zakończoną kilka dni temu zbiórką „groszaków”. Po dokładnym przeliczeniu monet okazało się, że najwięcej, bo aż 5548 było tych o nominale jednego grosza. Kolejne miejsce w zestawieniu zajęły dwugroszówki, których uzbieraliśmy 3938 sztuk. Na podium znalazły się także „piątki” (352 sztuki). W usypanej przez nas górze znalazły się także monety o nominałach: 10 gr (245), 20 gr (78), 50 gr (14). Co ciekawe, oprócz „groszaków” do puszek trafiły także złotówki (7 sztuk), dwuzłotówki (1) oraz pięciozłotówki (3). Łącznie zebraliśmy 10 tysięcy 186 monet! Z ciekawości zważyliśmy je i okazało się, że jest ich prawie 30 kilogramów.

Kończąc podsumowanie naszej szkolnej zbiórki „groszaków” wypada podziękować wszystkim uczniom, którzy włączyli się w segregowanie, przeliczanie i przygotowanie zebranych monet do wysyłki.

Możliwość komentowania została wyłączona.