Rekordowa zbiórka!

rekordowa zbiorkaZ przyjemnością informujemy, że w dniu 29 marca br. zakończyliśmy ostatni etap prac związanych z XVIII edycją ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Po żmudnych czynnościach segregowania i przeliczania monet mogliśmy je zważyć i zgodnie z określonymi wytycznymi spakować. Z paczkami udaliśmy się do budynku Poczty Polskiej przy placu 20 Października w Śremie, skąd wysłaliśmy naszą szkolną „Górę Grosza” w dalszą drogę do siedziby Towarzystwa Nasz Dom (organizator akcji „Góra Grosza” – przyp. red.) w Warszawie.

W tym momencie pora na statystyczne podsumowanie. Uwaga! Zebraliśmy 699 złotych i 50 groszy!!!. To absolutny rekord w historii naszej szkoły. Wcześniej naszym najlepszym wynikiem była kwota 380 zł i 84 gr uzbierana podczas XV edycji „Góry Grosza”.

Wracając do tegorocznej akcji warto wspomnieć, że nasza „góra groszaków” usypana została z 31 tysięcy 264 monet o różnych nominałach. Jak się okazuje najwięcej było tych 1-groszowych, których zebraliśmy 14 tysięcy 620 sztuk. W dalszej kolejności znalazły się 2-groszówki (9575 sztuk) oraz monety 5-groszowe (6920 sztuk). Obok nich znalazły się także groszaki o nominałach 10, 20 i 50 gr oraz jedna moneta 1-złotowa. Zastanawialiście się ile może ważyć taka ilość monet? Okazuje się, że łączna masa uzbieranych w naszej szkole groszaków wynosi 64 kg z przysłowiowym hakiem. Co Wy na to?

W podsumowaniu naszej szkolnej akcji pragniemy podziękować wszystkim, którzy aktywnie się w nią włączyli, począwszy od osób, które ofiarowały swoje grosze poprzez tych, którzy je segregowali, przeliczali, ważyli, pakowali po tych w końcu, którzy zanosili paczki na pocztę. Brawa dla wszystkich! Kolejny raz pokazaliśmy, że potrafimy solidaryzować się z potrzebującymi, że nie jesteśmy obojętni na los drugiego człowieka. Tak trzymać!

Możliwość komentowania została wyłączona.