Reprezentowali Wielkopolskie-Poznań

badmintona trzcianka„Do zobaczenia” – woła Tomek z Przemyśla, „Jeszcze do Was wrócimy” – z uśmiechem na twarzy oznajmia Jacek z Oddziału Mazowieckiego, „Żegnajcie!” – mówi Bożena z Dolnośląskiego, „Było super!” – dodaje Aśka ze Świętokrzyskiego… – serdecznym pożegnaniom nie ma końca. W tak miłym nastroju w niedzielne popołudnie 8 października zakończył się X Ogólnopolski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych, jaki przez 4 dni (od czwartku 05.10.17r.) odbywał się w Trzciance. W imprezie zaprezentowało się 90 zawodników z całej Polski. Rywalizując o medale rozegrali ponad 150 meczy w grach pojedynczych i deblowych.

Z wielką radością informujemy, że w gronie uczestników znalazło się trzech przedstawicieli „Geparda” Śrem (Tobiasz Zawierta, Maciej Dudziak, Kamil Augustyniak), którzy dostąpili zaszczytu reprezentowania Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie – Poznań. Co ważne, wszyscy spisali się doskonale. Swojego zadowolenia nie krył najbardziej doświadczony z naszych badmintonistów Tobiasz Zawierta, który w Trzciance wywalczył dwa medale: złoty w grze pojedynczej (3 wygrane mecze –  komplet –  w grupie finałowej), srebrny w grze podwójnej w parze z Michałem Nyga („Olimpijczyk Trzcianka). Wyjazdu do Trzcianki nie zapomni także Maciej Dudziak. Zawodnik „Geparda” w swoim debiutanckim występie – podobnie jak Tobiasz – odnotował na swoim koncie komplet wygranych (3) zdobywając tym samym pierwsze miejsce w swojej grupie sprawnościowej. Wymarzonego medalowego miejsca na podium nie zdołał wywalczyć niestety Kamil Augustyniak, jednak już sama możliwość udziału w tak prestiżowej imprezie sprawiła mu wiele radości.

Pobyt na zawodach był dla naszych zawodników znakomitą okazją zarówno do porównania swoich umiejętności w zakresie gry w badmintona z innymi uczestnikami jak i do nawiązania nowych znajomości oraz przeżycia kolejnej niezapomnianej przygody.

   Na złoty medal bez wątpienia zasłużyli także działacze Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań, a w szczególności członkowie „Olimpijczyka” Trzcianka, którzy już piąty raz byli organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona. W Polsce nie mają sobie równych! Jako śremianie, bardzo się cieszymy, że mogliśmy być na organizowanych przez nich zawodach. Spędziliśmy w Trzciance 4 fantastyczne dni, Z wielką ochotą wrócimy tam w kolejnych latach…. „Do zobaczenia –  jeszcze do Was wrócimy – żegnajcie – było super!”

Możliwość komentowania została wyłączona.