Rozpoczęli rozgrywki

W miniony piątek 19 października br. zainaugurowaliśmy III Mistrzostwa ZSS w PIŁKARZYKI. Gra cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem naszych uczniów, a dowodem tego jest fakt iż do rywalizacji o miano najlepszego zespołu przystąpiło 16 dwuosobowych ekip. Jak dotąd odbyło się 8 meczów. Spotkania rozgrywane są podczas przerw, a każdy z pojedynków zgodnie z regulaminem trwa 6 minut (2 x po 3 minuty). Zawody rozgrywane są systemem radzieckim  (pucharowy – do dwóch przegranych).

Na podstawie dotychczas zakończonych meczów można zauważyć bardzo wysoki poziom sportowy mistrzostw. Co cieszy, jest on zdecydowanie wyższy niż ten, który prezentowali  uczestnicy w poprzednich edycjach. 

Jak dotąd najwięcej emocji dostarczył widzom pojedynek pomiędzy Julią Twardowską grającą w parze z Magdaleną Kozicą, a ekipą – Karol Marciniak / Adrian Malinowski. W pierwszej połowie meczu chłopcy strzelili 3 bramki i wydawało się, że losy spotkania są przesądzone… Po zmianie stron, dzięki rewelacyjnej grze dziewczęta doprowadziły do remisu (3:3), chwilę później zaskoczyły Karola i Adriana strzelając czwartego gola i prowadziły 4:3. Ostatnie zdanie należało jednak do chłopców, którzy „przebudzili się” i zaaplikowali koleżankom kolejno trzy bramki i ostatecznie to oni cieszyli się z wygranej 6:4.

 Nie mniej dramaturgii miał pojedynek pomiędzy zespołami: Mikołaj Maliński / Tobiasz Tyczyński  – Magdalena Dominiak / Paweł Dąbrowski. W regulaminowym czasie gry  zanotowaliśmy remis 8:8 i tym samym zarządzona została dogrywka. W niej obie ekipy strzeliły po dwie bramki i nadal mieliśmy remis (10:10). W tej sytuacji zgodnie z regulaminem mistrzostw przeprowadzono drugą dogrywkę. W tej fazie meczu skuteczniejsi okazali się Mikołaj i Tobiasz, którzy ostatecznie zwyciężyli 13:11.

Przed nami kolejne mecze. Kto stanie na podium? Która drużyna zostanie mistrzem? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z tegorocznymi rozgrywkami w PIŁKARZYKI poznamy w listopadzie. Wszystkich zainteresowanych mistrzostwami zachęcamy do kibicowania grającym. Niech wygra najlepszy!

Możliwość komentowania została wyłączona.