Rozstrzygniecie konkursu prewencyjnego

Mój dzielnicowy” i „Ze mną jesteś bezpieczny na drodze” to tematy tegorocznego, siódmego już z kolei, konkursu prewencyjnego, organizowanego we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Śremie i Radą Programu Bezpieczne Miasto.  

Zadania cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Wpłynęły prace indywidualne jak i grupowe ukazujące pracę dzielnicowego oraz portrety policjantów z rewiru zamieszkania uczniów. W drugim zadaniu uczniowie przedstawiali najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze między innymi konieczność zapinania pasów czy obowiązkowe wyposażenia roweru. 

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się w poniedziałkowe przedpołudnie 11 czerwca br. w naszej szkole. Naszymi gośćmi byli Komendant Powiatowy Policji w Śremie inspektor Sławomir Jądrzak oraz Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto Bartosz Żeleźny oraz współpracująca z nami od lat nadkomisarz Ewa Kasińska. 

 

W ramach tematu „Mój dzielnicowy” nagrody przypadły:

I miejsce – klasie I – III SP i IV – VII SP 

II miejsce – O. Rosół

III miejsce – M. Menzel

wyróżnienia otrzymali: Z. Jankowska, A. Jankowiak,  J. Kaczor, D. Kaczan, K. Laska, A. Michałowicz, K. Nowak, M. Rodowska, 

 

Wśród uczniów biorących udział w zadaniu pt. „Ze mną jesteś bezpieczny na drodze” przyznano:

I miejsce – M. Skrzypczakowi

II miejsce  – K. Nowak

III miejsce – M. Meznel i K. Nowickiej

Wyróżniono:  Z Baszyńską, W. Kopankiewicz, D. Kubiak, F. Pawlaka, P. Szczęsnego, 

Nagrody, o łącznej wartości 1000 zł, ufundowała Rada Programu Bezpieczne Miasto w Śremie.

Podczas spotkania uczniowie z radością przekazali portrety dzielnicowych (swojego autorstwa) panu Komendantowi Policji, który obiecał, że przekaże je policjantom. 

Możliwość komentowania została wyłączona.