Ruch to zdrowie

Zapoznanie uczniów z pozytywnym wpływem aktywności fizycznej na zdrowie i samopoczucie, propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy prozdrowotnej – to najważniejsze cele piątkowego (08.05.2015r.) apelu odbywającego się pod hasłem „Ruch to zdrowie”.

Zgodnie z harmonogramem w pierwszej części spotkania jego uczestnicy mieli okazję poznać pana Eliasza Pawlaka – miłośnika sportu, byłego piłkarza Warty Śrem, a od kilku lat sędziego piłkarskiego. Zaproszony gość przybliżył uczniom zagadnienia związane ze specyfiką pracy sędziego. Zachęcał ponadto do podejmowania różnych form aktywności fizycznej wskazując, że sport i rekreacja bardzo korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie każdego z nas. W czasie swojej prelekcji wspomniał także o potrzebie przestrzegania zasad zdrowego żywienia.

W programie piątkowego apelu nie zabrakło także części artystycznej, w ramach której grupa dzieci ze szkoły podstawowej wykonała piosenkę „Chodźmy na spacer”, a starsi uczniowie przedstawili inscenizację zachęcającą do aktywnego spędzania wolnego czasu. Występy sceniczne zakończyła improwizacja ruchowa do utworu muzycznego „Baba Jaga”.

Wspominając piątkowe spotkanie nie można zapomnieć o prozdrowotnych kanapkach, które przygotowała młodzież z klas PdP. Ich kolorowy, estetyczny wygląd i niepowtarzalny smak sprawiły, że nikt nie odmówił sobie przyjemności ich skosztowania.

Możliwość komentowania została wyłączona.