„Sławni Polacy, Henryk Sienkiewicz” w Mosinie

orzeszkowaWe wtorek 8 listopada 2016 r. trzyosobowa delegacja gimnazjalistów: Agnieszka Kowalska, Łukasz Duda i Patryk Szczęsny reprezentowała naszą Szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie. W ten sposób wnieśliśmy swój wkład do ogólnopolskiego świętowania Roku Sienkiewiczowskiego, upamiętniającego 170 rocznicę urodzin oraz 100 rocznicę śmierci naszego sławnego rodaka – noblisty.

Wcześniej – w ramach przygotowania do konkursu – uczniowie starszych klas poszerzali swą wiedzę o życiu i twórczości pisarza, rozbudzali twórczą postawę oraz poszukiwali prawdziwych wartości, a na koniec reprezentanci z kl. III zmierzyli się z trudnymi zadaniami konkursowymi. Należało do nich: czytanie fragmentów powieści „Quo vadis” oraz praca zespołowa w rozwiązywaniu rebusów i quizów.

W SOSW w Mosinie młodzież ze Śremu nawiązała kontakt z rówieśnikami z placówek z Wrześni, Szamotuł, Gniezna, Wągrowca oraz z gospodarzami.

Z dyplomami oraz upominkami zadowoleni, godnie reprezentujący naszą szkołę uczniowie wrócili do Śremu.

Możliwość komentowania została wyłączona.