Sobota na sportowo

Upalne przedpołudnie, sporo atrakcji, dobra zabawa, pyszne lody, uśmiechnięte twarze – z tymi określeniami bez wątpienia kojarzyć się będą wydarzenia jakie miały miejsce w siedzibie naszej szkoły w minioną sobotę 13 czerwca.  Tego dnia z inicjatywy działaczy „Geparda” i wsparciu sporej grupy nauczycieli ZSS zorganizowany został tradycyjny festyn sportowo-rekreacyjny. W jego programie nie zabrakło gier i zabaw skierowanych przede wszystkim dla najmłodszych dzieci. W tym momencie warto wspomnieć, że w czasie sobotniego festynu gościliśmy maluchy z przedszkola w Zbrudzewie oraz z śremskiej placówki integracyjnej „Mali przyrodnicy”. Dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy korzystając z okazji mieli niepowtarzalną szansę poznać zarówno bazę jak i ofertę edukacyjną szkoły.

Ważnym punktem sobotniego pikniku był także VI Turniej z cyklu „Mamo, tato zagraj ze mną w boule”. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział 12 dwuosobowych zespołów. Nad sprawnym przebiegiem sportowej rywalizacji czuwali przedstawiciele Śremskiego Klubu Petanque (wielki dzięki!). Turniej przebiegał w bardzo dobrej atmosferze, a uczestniczący w rozgrywkach zawodnicy pokazali, że gra w boule sprawia im wiele radości.

Z trudami sportowych zmagań najlepiej poradzili sobie grający w duecie Kamil Płończak (absolwent ZSS) i  Maria Beszterda (nauczycielka ZSS). Tuż za nimi miejsca na podium zajęli: Joanna Paluszkiewicz (absolwentka ZSS) z tatą Markiem (2 pozycja) oraz  Krzysztof Najdora (absolwent ZSS) z tatą Cezarym (3 miejsce).

W uzupełnieniu warto dodać, że obok rywalizacji w boule uczestnicy festynu mogli zagrać w badmintona i bocce. W trakcie festynu działała także szkolna kawiarenka, a sporą atrakcją okazało się także stanowisko z watą cukrową.

Obserwując uśmiechnięte twarze dzieci, ich rodziców, nauczycieli oraz sympatyków

naszej szkoły można bez wahania powiedzieć, że impreza wypaliła na  przysłowiowe „102”. Do zobaczenia za… rok!

Możliwość komentowania została wyłączona.