Sobota z kulkami

28 uczestników (14. dwuosobowych drużyn) przystąpiło do rywalizacji w turnieju petanque zorganizowanym przez działaczy K.O.S. „Gepard” Śrem, w ramach IV Festynu „Mamo, tato zagraj ze mną w boule”. Impreza odbyła się w sobotę 25 maja. Zgodnie z ideą turnieju partnerami uczniów i absolwentów ZSS byli ich rodzice, bądź w wyjątkowych sytuacjach (nieobecność rodzica) nauczyciele i sympatycy „Trójki”.
Z uwagi na poranne opady deszczu zawody rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem (start o godz. 10.00). Co ciekawe, mimo niesprzyjającej aury atmosfera wśród rywalizujących na boisku, była bardzo gorąca, a sportowe emocje udzielały się każdemu z uczestników.
Zgodnie z regulaminem zawodów każda z drużyn rozegrała po pięć meczów. W efekcie kilkugodzinnej rywalizacji tytuł najlepszej ekipy wywalczyła para – Michał i Łukasz (tata) Czekała („Złote Skorpiony”). Zwycięzcy imprezy odnotowali na swoim koncie komplet wygranych (5). Drugie miejsce na podium zajęli: Joanna i Marek (tata) Paluszkiewicz (4 zwycięstwa), a trzecie przypadło w udziale Łukaszowi i Annie (mama) Starkiewiczom.
Podsumowując sobotnią imprezę nie można zapomnieć o ważnym elemencie naszego kulkowego festynu, a mianowicie o kawiarence, którą organizatorzy przygotowali w sali nr 8. To tam, uczestnicy sportowych zmagań spotykali się w przerwach pomiędzy meczami. Warto wspomnieć, że zaglądali do niej bardzo chętnie i nie ma się co temu dziwić, gdyż przepyszne wypieki, ciastka i zapach kawy kusiły każdego.
W uzupełnieniu wypada dodać, że sobotni festyn z kulkami był kolejną imprezą uświetniającą podwójny Jubileusz „Trójki” (40-lecie Szkoły Specjalnej i 100-lecie naszego budynku).
Na koniec naszej relacji podajemy wyniki rozegranego turnieju:
1. „Złote Skorpiony” (Michał, Łukasz Czekała)
2. „Paluchy” (Joanna, Marek Paluszkiewicz)
3. „Złote bule” (Łukasz, Anna Starkiewicz)
4. „Herosi” (Rafał Jańczyk, Adam Stefaniak)
5. „Tygrysice” (Barbara Marciniak, Justyna Burzyńska-Kaniewska)
6. „Gwiazdy” (Malwina Drzewiecka, Dominika Stefaniak)
7. „Skoczki” (Paweł Kubiak, Krystyna Rymaniak)
8. „Mustangi” (Szymon i Violeta Tomaszewscy)
9. „Bączki” (Kamil Płończak, Ewa Maćkowiak)
10. „Wolves Team Bule” (Patryk, Michał Szczęsny)
11. „Niepokonane” (Dorota Kubiak, Agnieszka Piróg)
12. „Czarne Chmury” (Marcin Jessa, Elżbieta Sarnowska)
13. „Słoneczna Kraina” (Krzysztof Najdora, Cezary Sarnowski)
14. „Iskierki” (Monika, Maria Pośpiech)

Relacja w Telewizji Relax

Możliwość komentowania została wyłączona.