Sondaż uliczny

rpt

W dniu 18.03.2019r. uczniowie klasy VII i VIII  dowiedzieli się, jak przeprowadzić sondaż. Ćwiczyli zwroty grzecznościowe w klasie, przygotowali pytania i wyszli na ulicę, by poznać opinie ludzi na temat wiosny. 

Uczniowie uprzejmie pytali przechodniów, czy mogą zadać kilka pytań. Gdy ludzie tłumaczyli się brakiem czasu uczniowie pięknie dziękowali i życzyli miłego dnia. Chętnych pytali o zwiastuny wiosny, ptaki, kwiaty, które symbolizują nadejście wiosny oraz o inne symbole wiosenne. Już po wyjściu ze szkoły na pytania chętnie odpowiadali rodzice uczniów naszej szkoły, sąsiedzi. Uczniowie odwiedzili ponadto pobliskie obiekty na śremskim rynku między innymi kwiaciarnię, warzywniak czy punkt ksero. Właściciele sklepów chętnie odpowiadali na pytania i byli mile zaskoczeni uprzejmością naszych małych dziennikarzy. Pani w kwiaciarni pozwoliła im zobaczyć  i powąchać kwiaty wiosenne na żywo. Dzięki pani Hani z warzywniaka uczniowie mogli skosztować pyszne, czekoladowe zajączki z czekolady i porozmawiać o nadchodzących świętach.

Uczniom bardzo podobała się lekcja i  już postanowili, że będą częściej odwiedzać sklepy i przeprowadzać sondaże. Mali dziennikarze doskonale  sprawdzili się w nowej roli. Używali zwrotów grzecznościowych, głośno i wyraźnie czytali przygotowane wcześniej pytania i skrupulatnie pisali odpowiedzi. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, lecz zadowoleni. Wszystkim opowiadali o wyprawie i wynikach sondażu. 

Możliwość komentowania została wyłączona.