Spacer, gry, filmy i… noc w szkole

noc-w-szkoleW czerwcu br. zrodził się pomysł, by jesienią, na terenie naszej placówki zorganizować „Nockę w szkole”. Plan doczekał się realizacji w minionym tygodniu (30.09./01.10.16 r.).

W pierwszym tego typu wydarzeniu w historii „Trójki” wzięło udział jedenaścioro uczniów oraz sześcioro nauczycieli. Zgodnie z harmonogramem imprezy na kilka minut przed godziną 17-tą uruchomiony został punkt rejestracyjny. Jako pierwszy o 16.40 zameldował się w nim Jakub Werulik. Po przybyciu wszystkich uczestników i zapoznaniu ich z regulaminem „Nocki w szkole” można było oficjalnie rozpocząć realizację zaplanowanego programu.

Mając na uwadze sprzyjającą aurę na wstępie wybraliśmy się na wspólny spacer do Parku Miejskiego, gdzie szukaliśmy kasztanów, szyszek i innych darów jesieni.. Przy okazji udaliśmy się do mini  zoo. Tam nasz najlepszy tropiciel – Jakub Werulik jako pierwszy wypatrzył niedawno narodzonego młodego mundżaka chińskiego.

Po powrocie do szkoły rozpoczęliśmy zajęcia rekreacyjne. Jak się okazało dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki w piłkarzyki. W spontanicznie zorganizowanym turnieju miejsca na podium wywalczyli: 1. Anna Sobkowiak/Maciej Maćkowiak, 2. Joanna Kaczor/Arleta Nowicka, 3. Jakub Werulik/Kamil Augustyniak. Wielu amatorów miały także gry świetlicowe.

Kolejnym punktem piątkowego wieczoru były zajęcia kulinarne, w ramach których uczniowie wraz opiekunami przygotowywali kolację. Po wspólnym posiłku nadszedł czas na toaletę wieczorną i blok filmowy, który był ostatnim punktem programu przed ciszą nocną.

Zaprezentowane filmy dotyczyły tematyki górskiej i ukazywały sylwetki Mar Alvarez (Hiszpanka, zawodowa strażaczka, wielka miłośniczka wspinaczki górskiej), Urko Carmony (mistrz w parawspinaczce)  oraz dwójki Polaków  – Łukasza Dudka i Jacka Matuszka (utalentowani wspinacze), których wspólną pasją są góry. Tuż przed snem uczestnicy projektu „Nocka w szkole” mogli zobaczyć także angielski film „Czarodziejskie buty Jimmiego”.

Kilka minut po północy w salach nr 5 i 8 zgasły światła, a uczniowie i towarzyszący im opiekunowie udali się na spoczynek. Kilka godzin później, w sobotni poranek odgłos trąbki oznajmił wszystkim pobudkę. Zgodnie z harmonogramem zajęć ostatnim akcentem pobytu w szkole były prace porządkowe w pomieszczeniach oraz przygotowanie i spożycie wspólnego śniadania. Bezpośrednio po wykonaniu tychże czynności nadszedł czas na podsumowanie „Nocki w szkole” i pożegnanie uczestników.

Sądząc po reakcjach dzieci oraz odbierających je rodziców można przypuszczać, że impreza przypadła im do gustu, a  organizacja kolejnych jest tylko kwestią czasu.

Możliwość komentowania została wyłączona.