Spisali się na medal

W czwartkowy poranek (06.11.2014 r.)  troje reprezentantów „Geparda” (Karol Marciniak, Tobiasz Zawierta, Krzysztof Najdora) wraz z opiekunami wyruszyło na kolejne zawody sportowe. Tym razem jechaliśmy do Szamotuł na XVIII Mityng Olimpiad Specjalnych w Pływaniu.

„Gepardowcy” rozpoczęli sportową rywalizację od startów na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Obok wyścigów w popularnym kraulu na piersiach przedstawiciele naszego klubu wystartowali także w stylu grzbietowym. W tej konkurencji zaprezentował się Tobiasz i Karol; Krzysztof zgodnie z planem zakończył swoje występy na rywalizacji w kraulu.

W gorącej atmosferze dopingowaliśmy wszystkim uczestnikom, szczególnie „Gepardom”. Udało nam się spotkać znajomych z innych zawodów, porozmawiać i miło spędzić czas. Oczywiście zawody to nie tylko przyjaźnie, ale głównie wysiłek i zwycięstwo… Wszyscy – Karol, Krzysztof i Tobiasz byli dzielni i wytrwali. Udało im się także  przywieźć medale – dwa srebra wywalczył Tobiasz Zawierta, a Karol Marciniak w wyścigu na grzbiecie zdobył złoto! Warto podkreślić również dwa czwarte miejsca  – Krzysztofa i Karola w stylu dowolnym.

Chłopacy, wszyscy spisaliście się na medal, jesteśmy z Was dumni!!!

Ps.

W uzupełnieniu relacji z Szamotuł warto dodać, że tegoroczne zawody cieszyły się rekordową frekwencją. W sportowej rywalizacji wzięło udział ponad 160 pływaków z Poznania, Jastrowia, Wolsztyna, Mosiny, Szamotuł, Rydzyny, Baranowa, Gębic, Grodziska Wlkp., Trzcianki oraz Śremu. Zgodnie z regulaminem mityngu jego uczestnicy startowali w:

konkurencjach sportowych:

25 m , 50 m – styl klasyczny

25 m, 50 m – styl motylkowy

25 m, 50 m, 100 m, 200 m – styl dowolny

25 m, 50 m – styl grzbietowy

sztafeta – 4 x 25 m stylem dowolnym

oraz konkurencjach adoptowanych:

15 m z pomocą (opiekun zawodnika asystuje swojego podopiecznego lub sprzęt pneumatyczny: koło, rękawki lub deska/na małym basenie)

25m z przyborem na dużym basenie, bez asysty opiekuna

Możliwość komentowania została wyłączona.