Spisali się na medal

W doskonałych nastrojach wrócili ze Skarżyska – Kamiennej (woj. świętokrzyskie) czterej zawodnicy (Marcin Kaczmarek, Krzysztof Najdora, Kamil Augustyniak, Tobiasz Zawierta) działającego przy naszej szkole Klubu Olimpiad Specjalnych „Gepard”. W dniach 17-19 września br. uczestniczyli w VI Ogólnopolskim Turnieju Bowlingowym reprezentując Oddział Regionalny Wielkopolskie-Poznań.

W toku sportowej rywalizacji na torach bowlingowych śremianie wywalczyli 5 medali (4 w grach pojedynczych, 1 w grze drużynowej). Ten najcenniejszy – złoty – zdobył Krzysztof Najdora, który nie miał sobie równych w swojej grupie sprawnościowej. Ze srebra cieszył się z kolei Marcin Kaczmarek. Pozostali „Gepardowcy” – Kamil Augustyniak i Tobiasz Zawierta zajęli trzecie miejsca w swoich grupach i tym samym na ich szyjach zawisły brązowe medale. Podczas turnieju nasi dzielni kręglarze wywalczyli także brązowy krążek w rywalizacji drużynowej.

Równie udanie na bowlingowych torach w Skarżysku – Kamiennej wypadli także pozostali zawodnicy naszej wielkopolskiej reprezentacji. W tym miejscu warto wspomnieć, że w 10-osobowym składzie naszej ekipy obok czwórki „Gepardowców” znaleźli się także bowlingowcy z Poznania i Gębic.

Co istotne, wśród osób towarzyszących naszej reprezentacji znalazła się także mama Kamila – Jolanta Augustyniak. „Jestem dumna z naszych chłopaków. Podczas wyjazdu byli zdyscyplinowani, świetnie radzili sobie podczas zawodów. Spisali się na medal. Cieszę się, że mogłam z nimi być i przeżyć tak fantastyczną przygodę. To dla mnie – jako rodzica –  bezcenne doświadczenie, coś pięknego” – ze wzruszeniem skomentowała pani Jolanta.

Wszystkim – zarówno zawodnikom jak i trenerom, opiekunom reprezentacji Oddziału Regionalnego Wielkopolskie-Poznań składamy gratulacje z uzyskanych wyników i życzymy kolejnych udanych startów! Dobry rzut!!!

Możliwość komentowania została wyłączona.