Sportowe podsumowanie roku 2016

Sportowe podsumowanie roku 2016Już za kilkanaście dni – 4 marca br. zawodnicy „Geparda” rozpoczną kolejny sezon sportowy. O pierwsze w 2017 roku medale powalczą w Trzciance, gdzie uczestniczyć będą w XIV Regionalnym Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych. Przed oficjalną inauguracją tegorocznych występów warto przypomnieć jak minął naszym zawodnikom rok 2016. W tym celu przygotowaliśmy okolicznościowe podsumowanie.

Poznań, Trzcianka, Katowice, Wolsztyn, Zakopane, to miasta w których w minionym roku startowali „Gepardowcy” W sumie zaprezentowali się w dziesięciu imprezach (3 ogólnopolskie, 5 regionalnych, 2 lokalne) zdobywając łącznie 47 medali (12 złotych, 22 srebrne, 13 brązowych). Startując na sportowych arenach przedstawiciele naszego klubu rywalizowali w bowlingu, badmintonie, tenisie stołowym, bocce, kolarstwie, lekkoatletyce (biegi krótkie, skok w dal z miejsca) oraz w biegach na rakietach śnieżnych.

Obok startów w zawodach reprezentanci „Geparda” systematycznie uczęszczali także na zajęcia treningowe w ramach kręglarstwa parkietowego oraz bowlingu. Brali ponadto  udział w letnim jak i zimowym obozie sportowym, które zorganizowano w tak atrakcyjnych miejscowościach jak Zgorzałe na Kaszubach oraz Zakopane. W trakcie tychże wyjazdów zawodnicy naszego klubu mogli uczyć się i doskonalić umiejętności między innymi w zakresie sportów wodnych (kajakarstwo, pływanie), biegów na rakietach śnieżnych oraz narciarstwa biegowego i zjazdowego.

Zadania „Geparda” nie ograniczają się jedynie do umożliwiania naszym podopiecznym udziału w treningach i zawodach sportowych. Istotną sferą działalności klubu i jego działaczy jest stwarzanie okazji do integrowania uczniów, absolwentów, ich rodziców oraz pracowników i przyjaciół szkoły. Mając na uwadze wspomnianą integrację w 2016 roku zorganizowaliśmy tradycyjny już festyn rekreacyjny „Mamo, Tato zagraj ze mną w boule” oraz Charytatywny Bal Geparda. Co cieszy, obie imprezy podobnie jak w poprzednich latach spotkały się ze sporym zainteresowaniem.

Kończąc podsumowanie działalności naszego klubu za miniony rok mamy nadzieję, że najbliższe miesiące 2017 roku przyniosą zawodnikom „Geparda” wiele okazji do zaprezentowania się na arenach sportowych całej Polski i przeżywania radości z udziału w zawodach.

Możliwość komentowania została wyłączona.