SPOTKANIE Z POLICJĄ

W czwartek 7.11.2013 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Policji – panią nadkomisarz Ewę Kasińską oraz dzielnicowego – starszego sierżanta Michała Nowackiego.

Spotkania odbyły się w dwóch grupach. Młodsi uczniowie zapoznali się z pracą policjanta. Dowiedzieli się co robi w czasie służby i z jakimi problemami można  się do niego zwrócić. Wszyscy chętnie oglądali przedmioty potrzebne Policji: tonfę, „lizak”, czapkę, radiostację, latarkę, kamizelki odblaskowe.

Starsi uczniowie dyskutowali natomiast o właściwym zachowaniu w różnych sytuacjach, o reagowaniu na przemoc, o odpowiedzialności w sytuacjach złego zachowania. Poruszono także problem cyberprzemocy.

Dużą atrakcją dla wszystkich była możliwość wejścia do radiowozu, włączenie syreny. Odważni usiedli w miejscu przeznaczonym dla aresztowanych.

Jak co roku został ogłoszony konkurs. Sposób wykonania pracy, forma, technika są dowolne i  zależą od pomysłowości uczniów. Co ważne – termin składania prac upływa z dniem 20 listopada.  Tematy zadań są następujące:

a) dla młodszych klas: „Mój przyjaciel policjant”

b) dla pozostałych uczniów „Mam odwagę czynić dobro”

Uwaga! – planowane rozstrzygnięcie konkursu na początku grudnia.

Anna Szelejewska

Możliwość komentowania została wyłączona.