Spotkanie z Policją

Początek każdego roku szkolnego to dobry czas, aby utrwalić sobie ważne zasady  bezpieczeństwa. Tradycyjnie, na początku jesieni, spotkaliśmy się z przedstawicielem Policji – panią nadkomisarz Ewą Kasińską.

Młodsi uczniowie przypominali sobie jak właściwie zachować się na ulicy i chodniku oraz  jak przechodzić przez jezdnię. Wielką niespodziankę zrobił niezapowiedziany gość – sierżant Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji. Początkowo zaskoczeni uczniowie szybko przełamali niepewność i z radością powitali Gościa. Pyrek uścisnął wszystkim rękę oraz wręczył odblaski, aby każdy uczeń był zawsze widoczny na drodze.

W drugiej części spotkania uczniowie wyszli na boisko szkolne, aby móc obejrzeć radiowóz. Mieli możliwość wejść do środka, udawać, że go prowadzą, a nawet włączyć syrenę. Oczywiście nie zabrakło czasu na pamiątkowe zdjęcia z Pyrkiem.

Starsi uczniowie omawiali w tym roku problem przemocy rówieśniczej. Rozmawiali o przyczynach oraz skutkach agresji.  Dyskutowali o sytuacji, w której znajduje się ofiara oraz co powinni zrobić świadkowie przemocy, aby ją powstrzymać.

W trakcie spotkania, pani nadkomisarz Ewa Kasińska ogłosiła tematy tegorocznego konkursu dla uczniów naszej szkoły. W młodszych klasach temat związany jest z naszym gościem i brzmi „Mój przyjaciel Pyrek”. Natomiast starsi uczniowie będą zmagać się z zagadnieniem przemocy. Ich zadaniem jest wykonanie plakatu lub  przygotowanie scenki pt.: „Przemocy mówię STOP”. Termin składania prac plastycznych oraz scenariuszy scenek upływa 14 listopada br.

Możliwość komentowania została wyłączona.