Srebro i brąz w Koninie

Kolejny udany występ odnotowali na swoim koncie reprezentanci „Geparda” Śrem – Joanna Paluszkiewicz i Tobiasz Zawierta. W dniach 25 – 27 maja br. uczestniczyli w VI Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych, jaki odbywał się w Koninie. W imprezie wzięło udział stu pingpongistów z całej Polski.

7-osobowa reprezentacja Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie – Poznań, w barwach której startowali przedstawiciele naszej szkoły wywalczyła aż 10 medali: 3 w grze deblowej oraz 7 w singlach.

Jak wypadli „Gepardowcy”? Miło mi poinformować, że nie zabrakło ich wśród dekorowanych na podium. Joanna Paluszkiewicz wywalczyła srebrny medal. W pojedynku decydującym o zajęciu pierwszego miejsca w grupie, Asia musiała uznać wyższość Beaty Oliwiak, przegrywając z zawodniczką z Oddziału Lubelskiego 0:3 (8:11, 7:11, 8:11).

Ze srebrnym krążkiem wrócił z Konina także Tobiasz Zawierta. Zawodnik „Geparda” w grupie finałowej odnotował dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Co ciekawe, to właśnie przegrana z Łukaszem Reginem (Kujawsko-Pomorskie) pozbawiła go szans na pierwsze miejsce.

Najlepszy pingpongista naszej szkoły rywalizował ponadto w finałach gry deblowej. Grając w parze z Jakubem Rucińskim („Jeżyki” Poznań) pokonali debel Oddziału Kujawsko – Pomorskiego i ulegli reprezentantom Lubuskiego zdobywając w  efekcie trzecie miejsce i brązowy krążek.

Niezależnie od medali, jakie „Gepardowcy” wywalczyli podczas zawodów w Koninie trzeba podkreślić, że wielkim sukcesem był już sam fakt powołania naszych zawodników do reprezentacji Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie – Poznań, a tym samym możliwość startu w imprezie rangi ogólnopolskiej.

W uzupełnieniu informuję, że obok „Gepardowców” w składzie naszej regionalnej reprezentacji znaleźli się: Marta Wawrzyniak, Paweł Witczak („DOA” Poznań), Ewa Barcz („Słoneczko” Łopienno), Damian Rogalski („102” Poznań), Jakub Ruciński („Jeżyki” Poznań). Rolę trenerów – opiekunów pełnili natomiast – Katarzyna Nowak (związana z sekcją „Jeżyki”) i autor niniejszego tekstu.              MM

Możliwość komentowania została wyłączona.