Śrem – Bydgoszcz – Los Angeles?

Z wielką radością informujemy, że czworo zawodników „Geparda” – Joanna Paluszkiewicz, Mateusz Ignaszewski, Szymon Tomaszewski, Tobiasz Zawierta – zostało zakwalifikowanych do składu reprezentacji Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie – Poznań na X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, jakie w dniach 22 – 26 sierpnia 2014 r. odbędą się w Bydgoszczy.  Przedstawiciele naszego klubu rywalizować będą w bowlingu (Joanna, Mateusz) oraz w tenisie stołowym (Szymon, Tobiasz).

Jak wspomina Natalia Nowak – dyrektor Oddziału Regionalnego Wielkopolskie – Poznań nasza reprezentacja liczyć będzie ponad sto osób, w tym 70 zawodników. Najliczniejszą grupę stanowić będą lekkoatleci (25 osób), piłkarze i pływacy. Obok nich nasz oddział reprezentować będą także kolarze, ciężarowcy (trójbój siłowy), tenisiści, badmintoniści, bowlingowcy (7 osób), tenisiści stołowi (5 zawodników) oraz judocy.

W ramach przygotowań do startu w letnich igrzyskach „Gepardowcy” wezmą udział w obozie sportowym, który odbędzie się w lipcu (12-21.07.) w miejscowości Zgorzałe na Kaszubach.

Korzystając z okazji warto w kilku słowach wspomnieć o najważniejszych faktach dotyczących sierpniowych zawodów w Bydgoszczy. Co ciekawe, w X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych weźmie udział 1000 zawodników, 340 trenerów i członków ekip, 160 członków Komitetu Organizacyjnego, 70 osób obsługi technicznej, 120 sędziów, 650 wolontariuszy, 30 osób obsługi medycznej; łącznie ponad dwa tysiące osób!

W trakcie tego największego tegorocznego sportowego święta, reprezentanci wszystkich Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych rywalizować będą zarówno o medale w dziesięciu dyscyplinach oficjalnych (lekkoatletyka, gimnastyka, piłka nożna, trójbój siłowy, tenis, kolarstwo, pływanie, tenis stołowy, bowling, badminton) oraz dwóch pokazowych (judo, golf) jak i o szansę zakwalifikowania się do reprezentacji Polski Olimpiad Specjalnych na XIV Światowe Letnie Igrzyska – Los Angeles 2015 (24.07 – 02.08.2015 r.). By trafić do składu ekipy, która za kilkanaście miesięcy znajdzie się w kalifornijskim „Mieście Aniołów” trzeba spełnić dwa podstawowe warunki: a) wywalczyć złoty medal w Bydgoszczy, b) mieć przysłowiowy łut szczęścia w losowaniu, które zadecyduje kto ze złotych medalistów w danej dyscyplinie otrzyma powołanie do reprezentacji.

Wszystkim zawodnikom Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie – Poznań, a w szczególności przedstawicielom „Geparda” już dzisiaj życzymy udanych startów na sportowych arenach w Bydgoszczy.

Ps.

By przybliżyć zasady losowania obowiązujące w Olimpiadach Specjalnych posłużymy się przykładem tenisa stołowego. Załóżmy, że podczas igrzysk w Bydgoszczy zaprezentuje się 100 pingpongistów podzielonych na 20 grup sprawnościowych uwzględniających płeć, wiek i poziom umiejętności zawodników. W toku sportowej rywalizacji wyłonionych zostanie 20 zwycięzców poszczególnych grup, którzy wezmą udział w losowaniu.  Ile osób z owej dwudziestki znajdzie w ekipie wylatującej do USA zależeć będzie z kolei od limitu jaki określą organizatorzy igrzysk w Los Angeles. Jeśli otrzymamy 5 miejsc wówczas co czwarty złoty medalista turnieju tenisa stołowego z Bydgoszczy otrzyma bilet umożliwiający przeżycie niepowtarzalnej przygody.

Analogiczne zasady obowiązują w pozostałych dyscyplinach.

Możliwość komentowania została wyłączona.