Sukcesy w bocce

sukcesy w bocce72 zawodników reprezentujących 12 klubów z Poznania, Gębic, Trzcianki, Baranowa, Łopienna, Kłecka,  Mosiny, Rydzyny, Grodziska Wlkp. oraz Śremu przystąpiło do rywalizacji w V Regionalnym Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych, jaki we wtorek 23 maja br. rozegrany został w Napachaniu. W imprezie zorganizowanej przez działaczy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Roktar” Rokietnica z  bardzo dobrej strony pokazali się przedstawiciele naszego „Geparda”.

Wymarzony – złoty medal zdobyła Kinga Nowicka, która w swojej grupie startowej odnotowała komplet zwycięstw. Bliski skopiowania jej dokonań był Kamil Augustyniak. Nasz zawodnik w dobrym stylu wygrał dwa mecze, ale w ostatnim – decydującym o zdobyciu pierwszego miejsca w grupie – uległ reprezentantowi „Olimpijczyka” Trzcianka skutkiem czego zajął drugie miejsce. „Jest dobrze! Złoty będzie następnym razem” – podsumował swój występ Kamil. Powody do zadowolenia miał także Maciej Dudziak, który swoją grą udowodnił, że stać go na wiele. W Napachaniu, po bardzo dobrej grze wywalczył srebro – brawo!

Kończąc naszą krótką relację z wtorkowych zawodów pragniemy w kilku słowach przybliżyć Czytelnikom naszej strony grę w bocce. Jej ojczyzną są Włochy. Pokrewnymi do niej dyscyplinami są boule, boccia czy angielska lawn bowls. Do rozgrywania zawodów w bocce używane są kule w dwóch kolorach – najczęściej w czerwonym i zielonym. Rywalizujący ze sobą zawodnicy mogą rozgrywać mecze w singlach, deblach lub zespołach 4-osobowych. Turnieje bocce mogą odbywać się na różnych rodzajach nawierzchni  – w zależności od możliwości organizatora. Preferowana jest jednak sztuczna trawa lub specjalne wykładziny. Głównym założeniem grających jest to, by rywalizujący ze sobą zawodnicy umieszczali swoje kule jak najbliżej celu zwanego „palliną”. Zasady zdobywania punktów są identyczne jak w przypadku znanej wszystkim „Gepardowcom” gry w boule. Mówiąc krótko – bocce to nieskomplikowana, towarzyska gra dla każdego. Można się o tym przekonać oglądając krótki filmik, jaki załączamy poniżej. Do zobaczenia na boisku!

https://www.youtube.com/watch?v=-VcKkqgR7uE

Możliwość komentowania została wyłączona.