Sukcesy w Garzynie

DSCN0370„Śpiewaj z nami” – to nazwa festiwalu piosenki, jaki od kilku lat organizowany jest przez Zespół Szkół Specjalnych z Górzna. W minioną środę 8 czerwca odbyła się już czwarta edycja tej imprezy. Wzorem lat ubiegłych konkursowe zmagania przeprowadzono w Gminnym Ośrodku Kultury w Garzynie. Na tamtejszej scenie z powodzeniem zaprezentowali się przedstawiciele naszej szkoły, którzy w tegorocznym konkursie rywalizowali aż w czterech kategoriach solistów i zespołów. Co ważne, ich występy spotkały się z dużym uznaniem zarówno jury jak i publiczności.

Doskonałe recenzje, a w rezultacie wyróżnienie w kategorii – soliści do lat 13 – za wykonanie kompozycji „Piosenki do walizek i plecaków” autorstwa Barbary Kolago otrzymała nasza najmłodsza wykonawczyni – Konstancja Chwierot. Równie udane występy odnotowali nasi pozostali uczniowie.

W kategorii – zespoły  do lat  11 – puchar za zajecie drugiego miejsca wywalczyli członkowie grupy „Zielone Nutki”: Konstancja Chwierot, Aleksandra Charemska, Kinga Bugzel, Oliwia Rosół, Wojciech Nika, Tobiasz Tyczyński, Aleksandra Michałowicz, Monika Tyczyńska, Karol Marciniak, którzy zaśpiewali piosenkę  Krystyny Bożek-Gowik „Maszeruje wiosna”.

Z pucharem za zajęcie drugiego miejsca w kategorii – zespoły 17 lat i więcej – wrócili do Śremu także nasi starsi wykonawcy: Natalia Giernacka, Monika Wróblewska, Joanna Burdajewicz, Małgorzata Dudziak, Wojciech Urbaniak z grupy „Radosna Trójka”. Na scenie zaprezentowali piosenkę „Kołysanka” zespołu „Sumptuastic

Podczas festiwalu w Garzynie doskonały występ nagrodzony gromkimi brawami odnotowała także Natalia Giernacka, która wykonała piosenkę „Od dziś” z repertuaru Pauli.

Wszystkim reprezentantom naszej szkoły gratulujemy odniesionych sukcesów i czekamy na kolejne – powodzenia!

Możliwość komentowania została wyłączona.