Świadectwa wydane – niech żyją WAKACJE!

Piątek, 23 czerwca 2023 r. – zgodnie z planem o godzinie 9.00 przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęliśmy ostatni w kończącym się roku szkolnym apel. Miał on jak zawsze uroczysty charakter. Na jego wstępie ze wzruszeniem żegnaliśmy przechodzących na emeryturę nauczycieli – Marię Beszterdę, Dorotę Borowską, Krzysztofa Paluszaka oraz naszą higienistkę – Iwonę Matuszewską. Dzisiaj oficjalnie pożegnali się z uczniami, rodzicami, pracownikami szkoły, ale w rodzinie „Trójki” pozostaną na zawsze.

Zgodnie z harmonogramem  apelu w jego dalszej części gratulacje z okazji ukończenia klasy 8. skierowaliśmy do uczniów z oddziałów H i R. Wręczając im świadectwa życzyliśmy wszystkiego dobrego na dalszą życiową drogę.

Podczas piątkowej uroczystości nie zabrakło także krótkiego występu artystycznego, oraz chwili na wręczenie nagród najlepszym czytelnikom szkolnej biblioteki.

Co miłe, na zakończeniu roku szkolnego pojawił się Starosta Śremski – Pan Zenon Jahns. W swoim krótkim wystąpieniu pogratulował uczniom ukończenia nauki, podziękował wszystkim pracownikom szkoły oraz rodzicom za trud wkładany każdego dnia w wychowanie i kształcenie dzieci. Ze swojej strony zapewnił, że podobnie jak w latach minionych będzie wspierać naszą placówkę.  Zadeklarował, że dołoży starań, aby jak najwcześniej rozpocząć zaplanowane prace związane z rozbudową naszej placówki. Żegnając się życzył wszystkim udanych wakacji. Tego i my  – Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Zespołu Szkół im. Grzegorzewskiej – życzymy naszym uczniom i ich rodzicom. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Z uwagi na wakacyjny czasy żegnamy się słowami wiersza K.I.Gałczyńskiego:

„Jutro popłyniemy daleko
Jeszcze dalej niż te obłoki,
Pokłonimy się nowym brzegom,
Odkryjemy nowe zatoki;
Nowe ryby znajdziemy w jeziorach,
Nowe gwiazdy złowimy w niebie,
Popłyniemy daleko, daleko,
Jak najdalej, jak najdalej przed siebie.
Starym borom nowe damy imię,
Nowe ptaki znajdziemy i wody,
Posłuchamy, jak bije olbrzymie,
Zielone serce przyrody”.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.