Dzień Zespołu Downa w śremskim wydaniu

Zgodnie z planem, w środowe przedpołudnie (19.03.2014 r.) spotkaliśmy się z uczniami Gimnazjum nr 2 – po piętnaścioro uczniów z każdej szkoły. Po krótkim powitaniu i przedstawieniu harmonogramu wspólnych zajęć podzieliliśmy się na dwie grupy.

Miłośnicy dobrego smaku uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, a chętni do sportowej rywalizacji rozegrali turniej w boule.

Przygotowywanie jedzenia sprzyja dobrej atmosferze i rozmowom. O słuszności tej tezy przekonaliśmy się bardzo szybko. Uczniowie zajmujący się częścią kulinarną, pełni energii i pozytywnych emocji przygotowali stos kolorowych kanapek. Jak się niebawem okazało te zdrowe i bardzo atrakcyjnie wyglądające przekąski smakowały wszystkim uczestnikom środowego spotkania.

Podsumowując wspólnie spędzony czas warto wspomnieć, że zaproponowana przez nas gra w boule spodobała się naszym gościom, którzy bardzo szybko opanowali jej elementarne zasady. Co ciekawe, kilku uczniów „Dwójki” zadeklarowało chęć kontynuowania przygody z kulkami, co bardzo nas ucieszyło.

Środowe spotkanie zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa zakończyło się wspomnianym wcześniej poczęstunkiem oraz okolicznościową loterią.

Zdęcia autorstwa  Zuzanny Tomczyk do obejrzenia tutaj

Możliwość komentowania została wyłączona.