Światowy Dzień Ziemi

Podobnie jak w minionych latach tak i w tym roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do światowych obchodów Dnia Ziemi. Z tej okazji w piątek 21. kwietnia – w przeddzień oficjalnego terminu tego jakże ważnego święta – zorganizowane zostały okolicznościowe zajęcia. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy i zgodnie z ustalonym wcześniej porządkiem obejrzeli na wstępie filmy o tematyce ekologicznej. Oglądając je przypomnieli sobie elementarne zasady segregowania śmieci, oszczędzania prądu oraz wody. Określili ponadto kogo można nazwać przyjacielem Ziemi czyli ekologiem.                             

Bezpośrednio po zakończeniu seansów filmowych uczniowie przystąpili do zajęć praktycznych. Pracując w małych grupach mieli za zadanie wykonać farbami lub kredkami plakaty  związane  tematycznie z Dniem Ziemi.

Podsumowanie i przedstawienie prac odbyło się podczas apelu, jaki zorganizowany został we wtorek 25. kwietnia. Dzieła wszystkich wykonawców nagrodzone zostały oklaskami. Można je oglądać na parterze naszej szkoły. Na kolejne obchody Światowego Dnia Ziemi zapraszamy za rok!

Możliwość komentowania została wyłączona.