Święto Niepodległości

swieto-niepodleglosciJak co roku w dniu 10 listopada cała społeczność szkolna zebrała się by uczcić kolejną – 98 już – rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród dominujących barw – białej i czerwonej śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe i wyjaśniliśmy co to znaczy, że żyjemy w wolnym kraju.

W trakcie czwartkowego apelu rozstrzygnięta została kolejna edycja szkolnego  konkursu „Mistrz Ortografii”. Medalowe miejsca przypadły Jagodzie Menzel (1), Tomaszowi Graeflingowi (2) i Sławomirowi  Brygierowi (3).

Nagrody odebrali również uczestnicy zorganizowanego po raz pierwszy w naszej szkole konkursu na najładniejszego „Rogala Marcińskiego”. By wykonać tego najciekawszego, najbardziej oryginalnego, uczniowie stosowali różne techniki i materiały.

 Jury konkursowe, w skład którego weszli przedstawiciele poszczególnych klas, za najładniejsze uznało rogale wykonane przez  klasy I-II-III gimnazjum i zespołu rewalidacyjno- wychowawczego. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Możliwość komentowania została wyłączona.