Święto Niepodległości

10 listopada 2021 r. przywitał nas bardzo słonecznie i uroczyście. Przed szkołą wywieszona flaga biało – czerwona, w szkole uczniowie i nauczyciele odświętnie ubrani z przyczepionymi kotylionami.

Zgodnie z tradycją społeczność naszej placówki spotkała się na apelu z okazji Święta Niepodległości. W jego pierwszej części dzieci z klasy I-III recytowały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, a starsi uczniowie śpiewali piosenki patriotyczne. W dalszej części spotkania, a dokładnie mówiąc o godzinie 11.11 wszyscy obecni na apelu zaśpiewali hymn państwowy.

Po apelu uczniowie klas PDP udali się wraz z nauczycielami na cmentarz, by przy pomniku Powstańców Wielkopolskich walczących o naszą wolność zapalić znicze. W tym samym czasie uczniowie oddziału I oraz towarzyszący im opiekunowie wybrali się na plac przed Ratuszem Miejskim, gdzie punktualnie o godzinie 12.00 w uroczystym przemarszu dotarła młodzież ze śremskiego LO i w obecności władz miejskich oraz licznie zebranych przechodniów zatańczyła Poloneza uświetniając tym samym obchody Święta Niepodległości. Dla naszych uczniów było to niesamowite przeżycie.

Dobrze żyć w wolnym kraju, więc cieszmy się tą wolnością nie tylko od święta ale i na co dzień!


 

Możliwość komentowania została wyłączona.