Szacunek i akceptacja

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zespołu Downa już za nami. Zainicjowaliśmy je multimedialną prezentacją, jaka w piątkowe przedpołudnie 19 marca ukazała się na naszym szkolnym profilu fejsbukowym. Tego samego dnia zorganizowaliśmy w szkole okolicznościowe spotkanie. Dla podkreślenia jego wyjątkowego charakteru główni bohaterowie otrzymali wiosenne kwiaty.

Co ważne, w obchody tego wyjątkowego dnia włączyła się cała społeczność naszej szkoły. Zgodnie z tradycją ubraliśmy skarpetki nie do pary, które od wielu lat są symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa (oznaczają zrozumienie, szacunek, akceptację dla osób z trisomią – przyp. red.) oraz koszulki #linia prosta. ps.

* Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest corocznie w dniu 21 marca. Ustanowiony został w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

* Promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym to główne przesłanie pomysłodawców tego wyjątkowego dnia. Jego obchody pełnią również funkcję edukacyjną uświadamiając społeczeństwu na czym polega istota Zespołu Downa.

Możliwość komentowania została wyłączona.