SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – to hasło naszych tegorocznych rekolekcji, które rozpoczęły się we wtorek 24 marca bieżącego roku. Przez trzy dni spotykaliśmy się na Mszy św., aby potem wspólnie iść śladami wiary św. Rity i Ks. Jana Twardowskiego.

Szukaliśmy znaków wiary w naszym życiu, naszych rodzin, we wspólnocie szkolnej, a także w świecie. Słuchaliśmy Słowa Bożego, a księża prowadzący nasze rekolekcje i nauczyciele pomagali nam nawrócić się do Boga. Dlatego w pierwszym dniu naszych spotkań zrobiliśmy piękne palmy, pisanki wielkanocne i baranki paschalne, aby przypominały nam, że Jezus jest Królem naszego życia i jego dawcą. On daje życie wieczne i zaprasza każdego z nas do tego, aby Go naśladować w dobroci i miłości.

Drugiego dnia poznawaliśmy wiersze i opowiadania  napisane przez Ks. Jana Twardowskiego, które pomagały nam rozumieć co to znaczy wierzyć i kochać, szanować i przebaczać, radować się i przyjaźnić się z Bogiem. Wykonaliśmy piękne ilustracje do wybranych wierszy, a uczniowie klas przysposabiających do pracy podzielili się wiedzą na temat życia skromnego, wrażliwego i wybitnego kapłana oraz poety. Nauczyciele i pracownicy szkoły także zrobili nam niespodziankę, bo przeczytali nam wybrane opowiadania dla dzieci z książki pt. „Patyki i patyczki”.

Trzeci dzień był nie mniej ciekawy i ważny. Przewodniczką była nam św. Rita. Dlatego pojechaliśmy do Błociszewa, gdzie czczona jest w szczególny sposób. Ks. Proboszcz Sławomir Ratajczak pomógł nam zrozumieć, że wielka wiara, zaufanie Bogu i wytrwała modlitwa czynią  wielkie rzeczy zarówno w życiu św. Rity, a także w naszym.

Podczas pobytu w Błociszewie nasza koleżanka Konstancja  na chwilę wcieliła się w rolę św. Rity, a Mikołaj i Patryk dzielnie jej pomagali.

Bóg kocha każdego z nas wielką miłością, na taką Miłość trzeba odpowiedzieć tylko miłością.

Zajrzyjcie do galerii naszych zdjęć z rekolekcji, zobaczcie jak dobrze i radośnie było nam ze sobą i z Bogiem ;).  Galeria rekolekcyjna!

Możliwość komentowania została wyłączona.