Szymon będzie trzymał kciuki…

Znany jest już skład reprezentacji Polski na XIV Światowe  Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych LOS ANGELES 2015. W gronie szczęśliwców, którzy w sierpniu przyszłego roku polecą za ocean znalazło się 6 przedstawicieli naszego Oddziału Regionalnego Wielkopolskie – Poznań. Niestety nie ma wśród nich Szymona Tomaszewskiego, który jako jedyny z grona „Gepardowców” miał teoretyczne szanse, by otrzymać oficjalną nominację umożliwiającą start w igrzyskach.

„Trudno, nie udało się. Będę trzymał kciuki za tych, którzy pojadą” – powiedział Szymon. Nasz złoty medalista z Letnich Ogólnopolskich Igrzysk w Bydgoszczy bardzo spokojnie przyjął wiadomość o wynikach losowania uprawniającego do wyjazdu do Los Angeles. Postawa jaką zaprezentował  zasługuje bez wątpienia na pochwałę – brawo Szymon.

Korzystając z okazji warto wspomnieć, że podczas przyszłorocznych igrzysk za oceanem Oddział Regionalny Wielkopolskie – Poznań reprezentować będą: lekkoatletki – Aneta Patoka (KOS „Sami Swoi” Rydzyna), Ilona Brzechwa (KOS „Huragan” Brzezie), badmintonista – Radosław Sołtysiak (KOS „Olimpijczyk” Trzcianka), startująca w bowlingu – Teresa Cicha (KOS „Miłek” Poznań), tenisista –  Leszek Gorzelniak (KOS „Mustangi” Poznań) oraz uprawiająca jazdę konną – Marta Borowska (KOS „Olimpijskie Konie” Poznań).

Obok nich w składzie polskiej reprezentacji znaleźli się także pełniący rolę opiekunów i trenerów: Natalia Nowak (Dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie – Poznań), Maciej Chałupka (KOS „Herkules” Szamotuły) oraz Zdzisław Dudka (KOS „Sami Swoi” Rydzyna).

Każdemu z nich już dziś życzymy wspaniałej przygody, jaką niewątpliwie będzie pobyt w USA. By poczuć atmosferę igrzysk już dzisiaj przenieśmy się do Los Angeles i dołączmy do grupy amerykańskich fanów Olimpiad Specjalnych. Zapraszamy na krótki film, a przy okazji zachęcamy do zapoznania się z oficjalną stroną igrzysk w Los Angeles (www.la2015.org).

http://www.la2015.org/video/la2015-celebration

Możliwość komentowania została wyłączona.