Konkurs na stanowisko urzędnicze SPECJALISTY DS. KADR I PŁAC

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Śremie

ogłasza konkurs na stanowisko urzędnicze

SPECJALISTY DS. KADR I PŁAC

w wymiarze ¾ etatu

 

  1. Adres jednostki:

    Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Śremie

  1. Piłsudskiego 15, 63-100 Śrem

 

  1. Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem Specjalisty ds. kadr i płac: 

Czytaj dalej

Konkurs matematyczny

W minioną środę 16 czerwca starsi uczniowie szkoły podstawowej jak co roku wzięli udział w konkursie matematycznym – „Licz z głową”. Zadania z jakimi się zmierzyli  dotyczyły praktycznego wykorzystania matematyki w życiu codziennym np. obliczenia pieniężne, czasowe, zadania  związane z masą ciał, długością oraz z kalendarzem.

W toku konkursowych zmagań najlepszym okazał się Szymon Kubiak (kl. 7). Drugie miejsce zajęła Julia Twardowska (kl. 8), a trzecie przypadło w udziale Magdalenie Dominiak (kl. 6), Adrianowi Malinowskiemu (kl.8) oraz Jakubowi Genderze (kl.6).

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Informuję, że od dnia 31 maja 2021r. wszystkie oddziały naszej szkoły wróciły do nauki stacjonarnej. Podczas zajęć staramy się przestrzegać reżimu sanitarnego- dezynfekcja, dystans społeczny i maseczki . Prosimy aby obserwować swoje dzieci i nie przysyłać do szkoły gdy pojawiają się pierwsze objawy chorób przeziębieniowych- katar, kaszel, stan podgorączkowy.

Z poważaniem

Halina Osińska

Dzień Dziecka

1 czerwca to jak wszystkim wiadomo dzień wszystkich dzieci, a więc Tobie i Tobie oraz Tobie przesyłamy najlepsze życzenia.

Obejrzyjcie z tej okazji bajkę: Przemiana gąsienicy Oli. Czytaj dalej

Napisali!

Mijający tydzień na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy VIII. Podobnie jak w innych szkołach nasi podopieczni przystąpili bowiem do egzaminów ósmoklasistów. We wtorek 25 maja zmierzyli się z językiem polskim, w środę (26.05.br.) z matematyką, a w czwartek (27.05.br.) z językiem angielskim. Pracownicy szkoły oraz cała społeczność uczniowska mocno trzymali za nich kciuki. Wszystkim ósmoklasistom życzymy uzyskania jak najlepszych wyników z egzaminów.

Łąka w szkole!

Wyjątkowy dzień mają za sobą uczniowie naszej szkoły. W miniony poniedziałek (24.05.br.) w jednej z klasopracowni odbyły się wiosenne zajęcia na zaaranżowanej łące. Przygotowano je z myślą o uczniach zespołu klasowego III-IV-V, ale jak się okazało na spacer mógł wybrać się każdy chętny. Z takiej możliwości skorzystali zatem wszyscy – zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły. 

Już od progu czuć było zapach skoszonej trawy, bez oraz cytrynę. Doznaniom wzrokowym, smakowym, dotykowym, węchowym oraz słuchowym nie było końca. Największą atrakcją okazały się zwierzęta, które można spotkać na  łące. Co ważne, niektóre z nich udało się nam sprowadzić do szkoły. Uczniowie mieli tym samym bezpośrednią możliwość obserwacji żaby, ślimaków, królików. Czytaj dalej