„Trójkowe” Jasełka

Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu”, „Hej, w dzień narodzenia” – to tylko niektóre kolędy jakie można było usłyszeć w piątkowe przedpołudnie 21 grudnia br. w siedzibie naszej szkoły. Znalazły się one w programie przedstawienia jasełkowego, jakie przygotowali najmłodsi uczniowie wraz z nauczycielami i zgodnie z tradycją zaprezentowali je przed zebranymi na widowni koleżankami, kolegami, rodzicami oraz pracownikami szkoły.

Występ dzieci jak zawsze spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności, która nie kryła swoich emocji. Radość i uśmiech przeplatały się ze łzami wzruszenia. Bez przysłowiowych „dwóch zdań” można powiedzieć, że przedstawienie jasełkowe podbiło serca widowni.  

Solowy występ Anity Wolarczyk (zaśpiewała piosenkę „Jest taki dzień”), promienny uśmiech Katarzyny Malinskiej, która wcieliła się w postać Maryi, opanowanie i spokój partnerującego jej Karola Marciniaka – biblijnego Józefa, rewelacyjne, pełne spontaniczności kreacje gwiazdek (Joanna Kaczor, Marta Janaszak, Małgorzata Szymańska), pasterzy (Jakub Morawiec, Kamil Roszyk), aniołków (Weronika Pewińska, Nadia Witt, Magdalena Dominiak) powaga i dostojeństwo Trzech Króli (Wojciech Nika, Jakub Werulik, Tobiasz Tyczyński) na długo pozostaną w naszej pamięci… 

Zgodnie z harmonogramem świątecznego spotkania bezpośrednio po jasełkach na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy IV-VI SP – Magdalena Dominiak, Kamil Chyla, Paweł Dąbrowski, Paweł Krauze, Jakub Gendera. W swoim debiutanckim występie zachwycili publiczność oryginalnym brzmieniem znanych kolęd wykonanych na instrumentach o nazwie kazoo.

Przysłowiowe „pięć minut” na scenie mieli również nauczyciele, którzy zaśpiewali kilka świątecznych piosenek oraz przeczytali nawiązujący do świąt Bożego Narodzenia wiersz Włodzimierza Dulemby „Wigilia z gwiazdką”. Artystyczne występy zakończyły życzenia świąteczne, które złożyła wszystkim p. dyrektor Krystyna Rymaniak.  

W dalszej części dnia uczniowie wraz rodzicami oraz nauczycielami spotkali się w klasopracowniach, gdzie przy choince i zastawionych stołach  spędzili ze sobą miłe chwile w serdecznej, świątecznej atmosferze. Ku zadowoleniu dzieci, w piątkowe przedpołudnie nie zabrakło w szkole niespodzianek. Obok prezentów wielką atrakcją okazało się spotkanie z czworonożnymi gośćmi, którzy przybyli do nas ze Starego Gołębina.

Świąteczny piątek 21 grudnia dobiega końca… Wszystkim uczestnikom szkolnej uroczystości – zarówno aktorom jak i widzom – życzymy pięknych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.    

Możliwość komentowania została wyłączona.