Tydzień nauki za nami

To co dobre szybko się kończy – w ten sposób można bez wątpienia podsumować fakt zakończenia tegorocznych wakacji. Bezpośrednio po nich jak co roku uczniowie wraz nauczycielami powrócili do szkół. Nie inaczej było w przypadku naszej placówki.

W poniedziałek 2 września podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/20 całą społeczność „Trójki” – zarówno uczniów, rodziców jak i pracowników przywitała pani dyrektor Halina Osińska. W swoim pierwszym oficjalnym wystąpieniu (funkcję dyrektora ZSS w Śremie objęła w dniu 1 września 2019 r. – przyp. red.) przedstawiła między innymi swoje założenia i plany, zgodnie z którymi będzie starała się kierować szkołą. Ich realizacji i wielu sukcesów w pracy zawodowej życzył nowej pani dyrektor wicestarosta Piotr Ruta, który przybył na poniedziałkową uroczystość. Wszelkiej pomyślności – zarówno w wypełnianiu nowych obowiązków jak i w życiu osobistym – pani dyrektor Halinie Osińskiej życzyli także pracownicy szkoły.

Bezpośrednio po oficjalnych przemówieniach prowadząca okolicznościowe spotkanie pani Anna Szelejewska przedstawiła zebranym wszystkich wychowawców. Pod ich opieką uczniowie udali się do swoich klasopracowni. W ten sposób inauguracja nowego roku szkolnego stała się faktem.

Za nami pierwszy tydzień nauki. W tym okresie uczniowie obok realizacji zajęć edukacyjnych mieli także okazję uczestnictwa w okolicznościowej mszy rozpoczynającej nowy rok szkolny. To wydarzenie miało miejsce w minioną środę 4 września. Przyłączając się do słów sprawującego liturgię księdza życzymy naszym uczniom by rok szkolny 2019/2020 był dla nich dobrym czasem na zdobywanie wiadomości oraz na nawiązywanie nowych przyjaźni.

Korzystając z okazji bardzo serdecznie witamy w naszej „Trójkowej” społeczności  wszystkich nowych uczniów. Jak się okazuje, na dzień 10 września jest ich 7. Życzymy im by dobrze się u nas czuli. Udanego roku szkolnego!

Możliwość komentowania została wyłączona.