Uczcili pamięć Edmunda Bojanowskiego

Konferencja Episkopatu Polski podczas zebrania plenarnego we Wrocławiu w 2012 r. podjęła decyzję, by rok 2014 ogłosić „Rokiem bł. Edmunda Bojanowskiego”. Z tej okazji w 200. rocznicę urodzin tego wybitnego wychowawcy, społecznika, założyciela czterech gałęzi zgromadzenia sióstr służebniczek podejmowane są różnorodne inicjatywy mające na celu upamiętnienie jego osoby. Jedną z nich jest konkurs plastyczny „BŁOGOSŁAWIONY EDMUND  BOJANOWSKI – Serdecznie Dobry Człowiek”  zorganizowany przez Katolickie Centrum Edukacji i Kultury im. Jana Pawła II w Śremie.

Do udziału w nim przystąpili uczniowie naszej szkoły – Anna Sobkowiak, Damian Menzel, Maciej Skrzypczak, Maciej Dudziak oraz Patryk Szczęsny. Po zapoznaniu się z działalnością, twórczością i wizją wychowawczą błogosławionego Edmunda Bojanowskiego wykonali prace  plastyczne, które zostały oddane do organizatora konkursu.

Z kolei uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy postanowili uczcić „Rok Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego” poprzez wykonanie prezentacji multimedialnej na konkurs pt. „Wybitni Polacy” organizowany przez naszą szkołę już w listopadzie ubiegłego roku. Wszystkie prace można zobaczyć na stronie  internetowej naszej szkoły.

Możliwość komentowania została wyłączona.