Uczciliśmy Święto Niepodległości

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. W dniu 10. listopada – w przeddzień narodowego święta – jak co roku spotkaliśmy się na okolicznościowym apelu.   .  

Zgodnie z tradycją rozpoczęliśmy go odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym  uczniowie oddziału „O” zaprezentowali część artystyczną. W jej trakcie usłyszeliśmy wiersz Czesława Janczarskiego „Barwy Ojczyste” oraz pieśń „Przybyli ułani pod okienko”.

Apel z okazji Święta Niepodległości był dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, Polska powróciła na mapę Europy.

Uroczyste spotkanie było znakomitą okazją, aby wręczyć nagrody uczestnikom konkursu „Poznańskie legendy jak malowane”. Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Dominiak, Magdalena Kozica, Marcin Piechocki, Aleksandra Michałowicz, Dominik Kubiak, Stanisław Ratajczak, Jakub Adamczak, Roksana Karkoszka, Brajan Zachariasz, Marcel Tomaszewski, Igor Olszewski oraz Igor Nowak.

Niezwykle ważnym elementem czwartkowego apelu była także uroczystość pasowania na ucznia. Po wykonaniu przygotowanych na tę okoliczność zadań p. dyrektor Halina Osińska dokonała oficjalnego pasowania na uczniów Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Śremie. Uroczyste ślubowanie złożyli: Kamila Tama, Roksana Karkoszka, Wiktoria Wyzuj, Mateusz Dąbrowski, Bartosz Cierniak, Igor Olszewski, Igor Nowak oraz Szymon Skrzypczak. Miłym dopełnieniem pasowania było wręczenie upominków, które na pewno przydadzą się każdemu uczniowi.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.