Uczniu – dbaj o swoje zdrowie!

Utrwalanie nawyków higienicznych i przyzwyczajeń u uczniów, uświadamianie związku między higienicznym trybem życia, a zachowaniem zdrowia – to tylko niektóre cele apelu promującego zdrowy styl życia, który odbył się w siedzibie naszej szkoły w dniu 9 maja. 

Zgodnie z przyjętym harmonogramem w pierwszej części spotkania uczniowie mieli okazję poznać śremskiego podróżnika – Marcina Helaka. Gość zaproszony przez organizatorów apelu przedstawił dzieciom swoje pasje, dzielił się wspomnieniami z licznych wypraw górskich. W trakcie swojej prelekcji wielokrotnie  podkreślał jak ważne dla każdego człowieka jest przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia. Akcentował zwłaszcza potrzebę dbania o kondycję fizyczną, zachęcał do podejmowania różnych form ruchu począwszy od spacerów, jazdy na rowerze po bieganie i uprawianie różnych sportów.

W dalszej części apelu uczniowie wzięli udział w okolicznościowych konkursach sprawdzających wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia jak i  umiejętności udzielania pierwszej pomocy.                                                                         MM

Możliwość komentowania została wyłączona.