Udana sobota w Trzciance

„Szanowni goście, drodzy zawodnicy, działacze, trenerzy, przyjaciele Olimpiad Specjalnych. Spotykamy się w Trzciance, na kolejnym Regionalnym Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych już po raz trzynasty”, „Pozdrawiam zawodników. To jest wasz ważny dzień i wasze święto. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem naszych przyjaciół ze Śremu, którzy startowali w każdym regionalnym turnieju badmintona, jaki odbywał się w Trzciance, a po raz pierwszy uczyniliście to w 2003 roku. Cieszymy się, że ponownie możemy Was gościć w naszym mieście” – to wybrane fragmenty z przemówienia, jakie w sobotę 23 lutego br. podczas ceremonii otwarcia XVI Regionalnego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych wygłosił Przemysław Przybylski – przewodniczący komitetu organizacyjnego imprezy.

Rzeczywiście, zawodnicy „Geparda” od 2003 roku przyjeżdżają do Trzcianki i prawdę mówiąc czują się tam jak w domu. Duża w tym zasługa działaczy tamtejszego Klubu Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk”, którzy obok perfekcyjnego przygotowania części sportowej zawodów potrafią stworzyć bardzo serdeczną atmosferę. Nie inaczej było podczas tegorocznego turnieju. 

Po bardzo miłym powitaniu nadszedł czas na sportowe zmagania. Sobotnie zawody w Trzciance zgromadziły na starcie 40 badmintonistów, a wśród nich sześcioro „Gepardowców”. Zgodnie z regulaminem imprezy zawodnicy rywalizowali w grze pojedynczej i deblowej. W tym miejscu warto wspomnieć, że dla trzech reprezentantek „Geparda” – Oliwii Rosół, sióstr – Jagody i Moniki Menzel – był to pierwszy w życiu występ w turnieju badmintona. Jak się okazało ich debiut okazał się bardzo udany.

Nasze badmintonistki ambitnie stawiły czoła znacznie bardziej doświadczonym przeciwniczkom, a efektem ich determinacji na boisku były upragnione medale – złoty Jagody, srebrne – Oliwii i Moniki w grze pojedynczej oraz srebro Moniki i Jagody wywalczone w grze podwójnej.

Na słowa uznania zasłużyli także ich koledzy z drużyny „Geparda”. Złoty krążek w singlu wywalczył Tobiasz Zawierta, natomiast Karol Marciniak i Kamil Augustyniak zajęli trzecie miejsca w grze pojedynczej. Nasi reprezentanci zagrali także w grach deblowych. Karol grający w parze z Kamilem wywalczyli srebro. Medal w tym samym kolorze zdobył także nasz duet mieszany grający w składzie Oliwia – Tobiasz.

Reasumując, każdy z „Gepardowców” wrócił do domu zarówno z wymarzonymi medalami jak i z przysłowiowym plecakiem przemiłych wspomnień związanych z udziałem w zawodach. Sobotni pobyt w Trzciance bez wątpienia można uznać za bardzo udany. Z przyjemnością wrócimy do tamtejszej hali sportowo-widowiskowej by ponownie zagrać w badmintona

Możliwość komentowania została wyłączona.