Udane debiuty, chwile wzruszenia…

udane debiutyKolejny bardzo dobry występ odnotowali na swoim koncie zawodnicy „Geparda”. W poniedziałek 21 marca br. uczestniczyli w XVIII Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Poznaniu i wywalczyli aż 9 medali. Na słowa uznania zasłużył bez wątpienia debiutujący w barwach „Geparda” Kamil Augustyniak, który w swoim historycznym występie odnotował dwa zwycięstwa (2:0 z Konradem Maciejewskim – „102” Poznań, 2:0 z Wojciechem Sanojcą –  „Piecewo” Jastrowie) i tym samym wywalczył złoty medal w swojej grupie sprawnościowej –  brawo! Obok Kamila pierwsze miejsca zdobyli ponadto nasi doświadczeni pingpongiści  – Joanna Paluszkiewicz i Szymon Tomaszewski.

Doskonale zaprezentowała się także Kinga Nowicka, dla której występ w Poznaniu podobnie jak w przypadku Kamila Augustyniaka był debiutem w zawodach Olimpiad Specjalnych. Reprezentantka „Geparda” rozegrała 4 mecze, spośród których 3 wygrała (1 przegrany) i tym samym stanęła na drugim stopniu podium, odbierając w nagrodę swój pierwszy, wymarzony medal.

Ze swojego startu nie był zadowolony z kolei Tobiasz Zawierta, który w rywalizacji o złoto musiał uznać wyższość Damiana Rogalskiego („102” Poznań). Na osłodę pozostały mu dwa wygrane mecze z zawodnikami „Piecewa” Jastrowie i „Eleganta” Mosina i w efekcie srebrny medal. O złocie marzył także Damian Menzel, ale i jemu nie udała się ta sztuka.  Ostatecznie zakończył swój start na drugim miejscu.

Podczas zawodów rozgrywanych w gościnnych murach hali sportowej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przy ul. Bukowskiej medale dla „Geparda” wywalczyli ponadto: Rafał Burek (srebro), Krzysztof Najdora i Sławomir Brygier (obaj brąz). Po dobrej grze, tuż za podium (4 miejsca w swoich grupach) uplasowały się z kolei Dorota Kubiak i Natalia Giernacka.

W uzupełnieniu naszej relacji warto wspomnieć, że podczas poniedziałkowych zawodów do rywalizacji przystąpiło 66 miłośników tenisa stołowego z 12 klubów z Jastrowia, Rydzyny, Łopienna, Mosiny, Poznania oraz Śremu.

Słowa uznania należą się organizatorom imprezy – działaczom Olimpiad Specjalnych oraz przedstawicielom stowarzyszenia „Na Tak”, którzy wspólnymi siłami zorganizowali fantastyczne zawody. Doskonale przeprowadzona ceremonia otwarcia, niepowtarzalny pokaz gry w wykonaniu wielokrotnych mistrzów Polski Wojska Polskiego w tenisie stołowym, wzorcowo przeprowadzona część sportowa, przepyszny obiad prosto z wojskowej kuchni, dopracowana w każdym calu ceremonia dekoracji, a na koniec niespodzianka w postaci losowania cennego sprzętu sportowego (wysokiej klasy rakietki do tenisa stołowego) – te i inne detale związane z poniedziałkową imprezą na długo pozostaną w pamięci uczestników. Na marginesie warto nadmienić, że w losowaniu szczęście uśmiechnęło się do Natalii Giernackiej, która została właścicielką cennej rakietki.

Na koniec jeszcze jedna bardzo istotna kwestia… Ekipie „Geparda” towarzyszyła w Poznaniu pani Joanna Walczak – mama Jakuba – wspaniałego, nieodżałowanego zawodnika, wielokrotnego reprezentanta naszego klubu, którego niestety nie ma już wśród nas… Pani Joanna dopingowała naszym zawodnikom, cieszyła się ich sukcesami, dodawała otuchy po przegranych meczach. Dzięki jej obecności poznańskie zawody były dla nas – członków ekipy „Geparda” wyjątkowe.

Co godne zauważenia o Jakubie Walczaku pamiętała także Natalia Nowak – szefowa Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań, która w trakcie otwarcia imprezy w kilku słowach przypomniała jego postać.

Możliwość komentowania została wyłączona.