Udane przedpołudnie z boulami

Mamo Tato zagraj ze mna w boule 2016VII Festyn „Mamo, Tato zagraj ze mną w boule” przeszedł do historii. Bardzo miło wspominać go będzie przede wszystkim Kamil Augustyniak, który grając w parze z Dyrektorem ZSS Krystyną Rymaniak wywalczył pierwsze miejsce. Któż nie chciałby w taki sposób zadebiutować w turnieju – brawo Kamil!

Na słowa uznania zasłużyli bez wątpienia także pozostali uczestnicy zawodów. W tym momencie warto wspomnieć, że w sobotni poranek 4 czerwca do udziału w sportowej rywalizacji przystąpiło aż 14 dwuosobowych zespołów, w których zgodnie z ideą turnieju partnerem uczniów/ absolwentów byli ich rodzice/rodzeństwo bądź nauczyciele/sympatycy naszej szkoły.

Pierwszoplanowe role w tegorocznych zmaganiach obok wspomnianych na wstępie tryumfatorów turnieju odegrali także – Kamil Płończak (2 miejsce, grał w parze z sympatykiem „Geparda” –  Ireneuszem Czaplą) oraz Krzysztof Najdora z tatą Cezarym (3 miejsce). Co ciekawe, wszystkie wspomniane zespoły odnotowały na swoim koncie 4 zwycięstwa, a o końcowym układzie miejsc na podium zadecydowały szczegółowe obliczenia. Wielki sukces osiągnął także rodzinny dublet – Tomasz Graefling z mamą Bogumiłą, którzy w swoim debiucie wygrali 3 mecze i tym samym zajęli wysoką, czwartą lokatę – brawo!

Zgodnie z przyjętym regulaminem sobotnie zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim (Buchholtza) na dystansie 5 rund, inaczej mówiąc każda z ekip zagrała 5 meczy. Analizując przebieg spotkań trzeba podkreślić bardzo wysoki poziom umiejętności technicznych, jaki zaprezentowali zawodnicy. Wiele spotkań było niezwykle wyrównanych, a o wygranej decydował niejednokrotnie przysłowiowy łut szczęścia. Reasumując można z radością stwierdzić, że z roku na rok poziom sportowy imprezy jest coraz wyższy – tak trzymać!

Pisząc o sobotnim festynie trzeba wspomnieć o przedstawicielach Śremskiego Klubu Petanque, którzy jak zawsze czuwali nad sprawnym przebiegiem imprezy i chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie gry w boule. Podsumowując zawody nie można zapomnieć również o turniejowej kawiarence, która jest nieodzownym elementem naszych festynowych spotkaniach z boulami. O jej niepowtarzalny klimat, o orzeźwiające napoje (woda z miętą, herbata) pobudzającą kawę, przepyszne domowe wypieki oraz lody zadbały jak zawsze niezawodne członkinie „Geparda” oraz nauczycielki ZSS.

Sobota, 4 czerwca, godzina 12.35 część sportowa dobiega końca. Uczestnicy zawodów przenoszą się z boiska do budynku szkoły. Tu odbierają zasłużone gratulacje, medale, dyplomy, nagrody oraz drobne upominki. Na zwycięski duet czeka niespodzianka w postaci honorowej rundy na motocyklu Honda. Za sterami maszyny Mirosław Misiorny – miłośnik gry w boule, członek Śremskiego Klubu Petanque… Jeszcze tylko ostatnie, okolicznościowe zdjęcie i… KONIEC BARDZO UDANEGO FESTYNU Z BOULAMI. Do zobaczenia na kolejnymJ!

Ps.

W uzupełnieniu klasyfikacja końcowa turnieju:

 1. Kamil Augustyniak – Krystyna Rymaniak
 2. Kamil Płończak – Ireneusz Czapla
 3. Krzysztof Najdora – Cezary Sarnowski
 4. Tomasz Graefling – Bogumiła Graefling
 5. Joanna Paluszkiewicz – Marek Paluszkiewicz
 6. Wiktoria Kopankiewicz – Monika Kopankiewicz
 7. Jagoda Menzel – Ewa Maćkowiak
 8. Damian Menzel – Joanna Maćkowiak
 9. Jakub Werulik – Agnieszka Piróg
 10. Patryk Szczęsny – Renata Szczęsna
 11. Pospiech Monika – Maria Pospiech
 12. Marcin Jessa – Małgorzata Jessa
 13. Joanna Kaczor – Halina Kaczor
 14. Magdalena Menzel – Dorota Borowska/Jacek Kropski

Możliwość komentowania została wyłączona.