Udane starty w Katowicach

udane-starty-w-katowicachKolejną fantastyczną przygodę przeżyli zawodnicy „Geparda” Śrem – Joanna Paluszkiewicz i Szymon Tomaszewski. W minioną niedzielę 6 listopada br. wrócili z Katowic, gdzie z powodzeniem reprezentowali barwy Oddziału Regionalnego Wielkopolskie-Poznań podczas rozgrywanego tam (3-6.11.2016r.) V Ogólnopolskiego Turnieju Bowlingowego Olimpiad Specjalnych. O swoim pobycie na Górnym Śląsku będą zapewne bardzo długo wspominać. Przede wszystkim za sprawą udanych startów w zawodach.

W tym miejscu trzeba powiedzieć o doskonałej postawie Joanny, która dwukrotnie stawała na podium. Pierwszy medal (srebro) wywalczyła w grze pojedynczej rywalizując w najsilniejszej grupie sprawnościowej kobiet. Zawodniczka „Geparda” zdobyła 245 pkt. (110 w pierwszej grze, 135 w drugiej) przegrywając jedynie z koleżanką z reprezentacji Oddziału Regionalnego Wielkopolskie-Poznań – Teresą Cichą (275 pkt. – 123 i 152). Swoją wyborną formę Joanna potwierdziła w grze podwójnej. Grając w parze ze wspomnianą już Teresą Cichą wywalczyła złoty medal – brawo!

Zdecydowanie inaczej wyobrażał sobie swój start Szymon Tomaszewski, który w grze pojedynczej zajął 6 miejsce. Co ciekawe, w grach treningowych nasz zawodnik prezentował się rewelacyjnie. Uzyskując wynik 142 (rekord życiowy Szymona 144 pkt. – przyp. red.) miał prawo przypuszczać, że stanie na podium. Niestety w rozgrywce finałowej  – jak to mówią sportowcy – „coś nie zagrało” i w efekcie Szymon nie zdołał wywalczyć upragnionego medalu. Na szczęście zdecydowanie lepiej wypadł w grze podwójnej. Grając w duecie z Bartoszem Maksimczykiem zdołał zrealizować swoje marzenia i wywalczył brązowy krążek –  brawo!

Podczas zawodów bowlingowych (startowało 80 zawodników z całej Polski) obok Joanny i Szymona w składzie reprezentacji Oddziału Regionalnego Wielkopolskie-Poznań znaleźli się także: Teresa Cicha („Miłek” Poznań), Bartosz Maksimczyk („DOA” Poznań), Jakub Kubiak („Mustangi” Poznań), Paweł Nowakowski („Krzemień” Poznań). Wszyscy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, czego dowodem są wywalczone przez każdego z nich medale.

Obok bowlingowców w Katowicach rywalizowali także pływacy. W VIII Ogólnopolskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych zaprezentowało się aż 120 zawodników, w tym 12-osobowa grupa z naszego Oddziału Regionalnego Wielkopolskie-Poznań. O ich występach podobnie jak w przypadku bowlingowców można powiedzieć tylko w samych superlatywach. W klasyfikacji medalowej nasi pływacy należeli do najlepszych.

4-dniowy pobyt w Katowicach to nie tylko sportowe zmagania. To także przepiękne ceremonie otwarcia, zamknięcia oraz imprezy towarzyszące. W tym momencie należy wspomnieć o gospodarzach zawodów – działaczach Oddziału Regionalnego Śląskie, którzy dokładali wszelkich starań by umilić pobyt wszystkim zawodnikom oraz towarzyszącym im trenerom, opiekunom. W naszej pamięci pozostanie przepiękna ceremonia otwarcia, w czasie której w programie artystycznym swoje nieprzeciętne umiejętności akrobatyczne zademonstrowała Barbara Chlebisz, a tuż po niej widownię oczarował zespół FEEL. Wspominać będziemy także pobyt w hali sportowej „Szopienice” gdzie mieliśmy okazję podziwiać w akcji mistrzów Polski – siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy 3:0 pokonali miejscowy GKS Katowice. Niesamowitą atrakcją okazała się także pływacka sztafeta na wesoło z udziałem trenerów, sędziów, organizatorów, wolontariuszy, rodziców, przedstawicieli władz stowarzyszenia. Nikt z bowlingowców i pływaków nie zapomni również fantastycznej bazy noclegowej (PARK HOTEL DIAMENT) udostępnionej przez gospodarzy na czas trwania zawodów. Podsumowując dni spędzone w Katowicach można bez wątpienia powiedzieć, że był to bardzo dobry czas. Kolejna świetna niezapomniana przygoda za nami…

Wszystkim zainteresowanym szczegółowymi informacjami związanymi z V Ogólnopolskim Turniejem Bowlingowym i VIII Mityngiem Pływackim Olimpiad Specjalnych – Katowice 2016 polecamy facebooka – Olimpiady Specjalne Polska Oddział Regionalny Śląskie.

Ps.

Link z pokazem akrobatycznym z ceremonii otwarcia

https://www.youtube.com/watch?v=7Z2QLTnfXO0

Możliwość komentowania została wyłączona.