Udane występy w Trzciance

Udane wystepy w TrzcianceZawodnicy „Geparda” zainaugurowali kolejny sezon sportowy. W sobotę 5 marca z powodzeniem zaprezentowali się w XIII Turnieju Olimpiad Specjalnych w Badmintonie, jaki rozegrany został w Trzciance. W zawodach obok naszych badmintonistów swoje umiejętności zademonstrowali także reprezentanci „Eleganta” Mosina oraz liczna ekipa gospodarzy imprezy – „Olimpijczyka” Trzcianka. Łącznie do rywalizacji o medale przystąpiło blisko 50 zawodników.

W gronie „Gepardowców” na słowa uznania zasłużył bez wątpienia Marcin Drzewiecki. W swoim pierwszym, historycznym występie w barwach naszego klubu odnotował komplet zwycięstw i tym samym zasłużenie wywalczył złoty medal.

Brawa należą się także Sławomirowi Brygierowi, który w debiutanckim starcie zajął doskonałe –  trzecie miejsce w swojej grupie. Co ciekawe, nasi najmłodsi reprezentanci z powodzeniem zagrali także w grze deblowej i wywalczyli brązowe medale.

 Powody do zadowolenia mogą mieć także pozostali badmintoniści „Geparda”. Ich rezultaty prezentujemy poniżej:

Joanna Paluszkiewicz – srebro (gra pojedyncza), 4 miejsce (debel z Dorotą Kubiak),

Dorota Kubiak – brąz (gra pojedyncza), 4 miejsce (debel z Joanną Paluszkiewicz),

Tobiasz Zawierta – srebro (gra pojedyncza), srebro (debel z Damianem Menzelem),

Damian Menzel – srebro (gra pojedyncza), srebro (debel z Tobiaszem Zawiertą),

Szymon Tomaszewski – srebro w grze pojedynczej.

Tegoroczne zawody w Trzciance podobnie jak w latach ubiegłych zostały profesjonalnie przygotowane i dostarczyły uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

Korzystając z okazji warto wspomnieć, że „Gepardowcy” przyjeżdżają do Trzcianki na zawody w badmintonie od 2003 roku. W tamtym pamiętnym turnieju (21 lutego 2003 roku –  przyp. red.) barwy „Geparda” reprezentowali: Joanna Paluszkiewicz, Monika Nowak, Milena Brożyna, Łukasz Witkowski, Mikołaj Szwałek, Jakub Kruszyna.

Możliwość komentowania została wyłączona.