Udany debiut Michała

Stu zawodników z czterech Oddziałów Regionalnych (Lubuskie, Kujawsko-Pomorskie, Śląskie, Wielkopolskie-Poznań) wzięło udział w III Makroregionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych, jaki w dniach 15-16 listopada br. odbył się w Poznaniu. Z radością informujemy, że wśród uczestników imprezy znalazł się uczeń naszej szkoły – Michał Woźniak. Warto podkreślić, że był to dla niego pierwszy występ w zawodach organizowanych przez stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska.

Zgodnie z harmonogramem mityngu w środę (15.11.) przeprowadzone zostały preeliminacje, na podstawie których utworzone zostały grupy finałowe. Najistotniejsza – zarówno dla zawodników, ich trenerów jak i ich najwierniejszych kibiców – część dwudniowej imprezy odbyła się w czwartek (16.11.). Tego dnia rywalizowano już o medale. Swoje marzenie o nim zrealizował między innymi reprezentujący Klub Olimpiad Specjalnych „Gepard” Śrem –  Michał Woźniak.

Z przyjemnością informujemy, że nasz dzielny pływak wywalczył brązowy medal na dystansie 25 m stylem grzbietowym. Michał popłynął ponadto na 25 m kraulem na piersiach i zajął w tej konkurencji 4. miejsce. Gratulujemy udanych startów, życzymy wytrwałości w treningach i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy.

W uzupełnieniu informujemy, że III Makroregionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych zorganizowany został na nowoczesnym basenie „Termy Maltańskie”, a jego uczestników zakwaterowano w hotelu „Novotel”.

Słowa podziękowania za sprawne przeprowadzenie dwudniowych zawodów kierujemy pod adresem sędziów z Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego, wolontariuszy z LO Śrem oraz głównych organizatorów mityngu – działaczy Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań. 

Możliwość komentowania została wyłączona.