Udany powrót do Wolsztyna

Udany powrot do WolsztynaPo jedenastu latach przerwy, w czwartkowe przedpołudnie 19 maja 2016 r. reprezentanci „Geparda” powrócili na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolsztynie. Przyjechali tam by wziąć udział w XVI Regionalnych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Do udziału w imprezie zgłosiło się aż 262 zawodników z 22 klubów z Poznania, Zbąszynia, Rydzyny, Mosiny, Otusza, Szamotuł, Kłecka, Sielinka, Łopienna, Brzezia, Piły, Leszna, Rawicza, Rokietnicy, Grodziska Wlkp., Wolsztyna. Towarzyszyło im 97 opiekunów i trenerów. W tym bardzo licznym gronie znalazła się skromna 4-osobowa ekipa „Geparda” w składzie: Julita Ławniczak, Marta Lampasiak, Igor Sędziak oraz Marcin Kaczmarek.

1919W programie zawodów obok kolarstwa i tenisa ziemnego znalazły się konkurencje lekkoatletyczne. To one – jak zawsze – zgromadziły na starcie największą ilość zawodników. Wśród nich nie zabrakło „Gepardowców”. Wymarzony start w imprezie odnotował debiutujący w barwach naszego klubu Igor Sędziak. Najmłodszy z „Gepardów” wywalczył brązowy medal w biegu na 50 metrów. Brawo Igor!

 Na sprinterskim dystansie 100 m rywalizowała z kolei Marta Lampasiak. Swojego występu nie musi się wstydzić – pobiegła bardzo dobrze, ale nie udało się jej „wskoczyć” na podium. Tym razem musiała zadowolić się 6 miejscem, ale za rok będzie lepiej!. Wymarzonego medalu nie zdołała wywalczyć także Julita Ławniczak startująca w skoku w dal z miejsca. Na osłodę – za zajęcie 5 pozycji – pozostał naszej zawodniczce nowy rekord życiowy – 1 m 10 cm – gratulacje!

 Obok lekkoatletów „Gepardowcy” próbowali swoich sił także w kolarstwie. Naszym „rodzynkiem” w tej dyscyplinie był Marcin Kaczmarek. Tegoroczny start w Wolsztynie okazał się dla niego szczęśliwy, gdyż w bardzo wyrównanej stawce Marcin finiszował na trzecim miejscu – brawo!

Ps.

Korzystając z okazji warto przypomnieć kilka faktów z historii startów „Gepardowców” w Wolsztynie. Okazuje się, że po raz pierwszy nasi zawodnicy zaprezentowali się na tamtejszym stadionie 28 maja 2002 roku. O medale walczyli wówczas nasi kolarze i piłkarze. Co ciekawe, w tamtych historycznych zawodach barwy „Geparda” reprezentował Marcin Kaczmarek, który wrócił do Śremu ze srebrnym medalem. Piłkarze wywalczyli brąz.

„Gepardowcy” przyjeżdżali do Wolsztyna także w kolejnych latach. 24 maja 2005 roku byli tam po raz ostatni. Nasz klub reprezentowali wówczas: lekkoatleci – Dorota Bujakiewicz, Jacek Geppert, Szymon Tomaszewski (rzut piłką palantową), kolarze – Marcin Kaczmarek, Rafał Michałowski oraz biegacze (sztafeta 4X100 m) – Patryk Snowacki, Tomasz Frydryszak, Marcin Adamiak, Leszek Przybylski.

Możliwość komentowania została wyłączona.