Udany start „Gepardowców”

75 uczestników z 17 Klubów Olimpiad Specjalnych z Rydzyny, Poznania, Mosiny, Łopienna, Brzezia, Jastrowia, Łopienna, Zbąszynia oraz Śremu przystąpiło do sportowej rywalizacji w XVII Wielkopolskim Turnieju Olimpiad Specjalnych, jaki odbył się w środę 22 października 2014 r. Zawody rozegrane w hali Śremskiego Sportu po raz piąty z rzędu dedykowane były byłemu zawodnikowi „Geparda” Jakubowi Walczakowi.

W imprezie z bardzo dobrej strony zaprezentowali się przedstawiciele gospodarzy. Bezkonkurencyjni w swoich grupach okazali się – Joanna Paluszkiewicz oraz Tobiasz Zawierta, którzy z kompletem zwycięstw zdobyli złote medale. Miejsce na najwyższym stopniu podium wywalczył także Krzysztof Najdora. Na słowa uznania zasłużył ponadto debiutujący w barwach „Geparda” Sławomir Skrzypczak. W środę wywalczył swój pierwszy medal (srebrny) – brawo! Z brązowym krążkiem wrócił do domu Mateusz Ignaszewski, który po bardzo wyrównanych meczach odnotował na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki. Podobnie jak Mateusz trzecie miejsce wywalczyła także Dorota Kubiak.

Mniej szczęścia w środowych zmaganiach mieli z kolei pozostali „Gepardowcy” – Rafał Michałowski, Rafał Burek, Damian Menzel oraz Szymon Tomaszewski, którzy  mimo dobrej postawy przy stołach musieli zadowolić się czwartymi lokatami.

Osobne medale i to takie w kolorze złotym należą się bez wątpienia autorom przepysznych wypieków przygotowanych na środowe zawody. Ich walory smakowe docenili przedstawiciele wszystkich startujących ekip i – co można było usłyszeć – już nie mogą doczekać się na kolejne placki w przyszłym roku, a zatem do zobaczenia za dwanaście miesięcy!

Możliwość komentowania została wyłączona.