Udany występ w Lesznie

„Zagrali świetnie” – tak najkrócej można podsumować występ 6-osobowej ekipy „Geparda” w Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Bowlingu, jaki 18 kwietnia br. odbył się w Lesznie. Na nowoczesnym 6-torowym obiekcie tamtejszego „Bowling Club” do sportowych zmagań przystąpiło 70. zawodników reprezentujących 16. Klubów Olimpiad Specjalnych (K.O.S.) z Poznania, Piły, Rydzyny, Leszna, Rzadkowa oraz Śremu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Olimpiad Specjalnych uczestnicy imprezy rywalizowali w grupach sprawnościowych (od 3 do 6 zawodników) uwzględniających poziom umiejętności poszczególnych graczy.

Jako pierwsi do walki o medale przystąpili zawodnicy startujący w konkurencji – rzut oburącz do celu – przeznaczonej dla graczy początkujących. W tej grupie znaleźli się także przedstawiciele „Geparda”: Marcin Kaczmarek (2 miejsce, srebro) oraz Rafał Burek (4 miejsce).

W dalszej części do gry przystąpili bowlingowcy, którzy opanowali technikę rzutu  jednorącz. W rywalizacji profesjonalistów znakomicie spisała się jedyna w ekipie „Geparda” dziewczyna – Joanna Paluszkiewicz. Reprezentantka naszego klubu zagrała rewelacyjnie zwłaszcza w pierwszej grze, w której ustanowiła swój nowy rekord życiowy – 142 punkty (brawo!). Nieco słabiej spisała się w drugiej grze, ale mimo to zdecydowanie zwyciężyła w swojej grupie pokonujący rywalki z Poznania i Rydzyny.

Na leszczyńskim obiekcie znakomicie radził sobie również Szymon Tomaszewski, który podobnie jak Joanna wywalczył złoty medal.

Na słowa uznania zasłużyli także Paweł Kicki i Mateusz Ignaszewski, którzy  zagrali bardzo dobrze, ale ich przeciwnik – Piotr Martenka („Siłacze” Rzadkowo) rzucał  REWELACYJNIE! Niemal każde podejście kończył strąceniem kompletu kręgli robiąc to jednym rzutem (strike) bądź w dwóch rzutach (spare). W dwóch grach uzyskał łącznie 319 punktów (157 i 162). Dla porównania „Gepardowcy” uzyskali wyniki na poziomie 250 punktów. W rezultacie nasi zawodnicy wrócili z Leszna ze srebrem (Mateusz) i brązem (Paweł).

Spoglądając na zdobycze medalowe „Gepardowców” – 5 krążków (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy)  występ w Lesznie można zaliczyć do bardzo udanych. Tak trzymać!

Maciej Maćkowiak


 

Możliwość komentowania została wyłączona.