Uzbieraliśmy 155, 50 zł

Za nami XII edycja „Góry Grosza”. Wśród uczestników akcji organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” nie zabrakło naszej szkoły. Podobnie jak w latach minionych okazało się, że wielu uczniów jak i pracowników „Trójki” potrafi dostrzec potrzeby innych i z chęcią dzieli się przysłowiowym groszem.

W zakończonej kilka dni temu zbiórce udało nam się zebrać 155 złotych i 50 groszy. Pozyskaną kwotę przekazaliśmy – w dniu 11 stycznia 2012 roku – firmie kurierskiej, która dostarczy pieniądze do organizatorów „Góry Grosza”. Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji serdecznie dziękujmy.

Lubiących wszelkie statystyki informuję, że po dokładnej analizie zebranych przez nas monet okazało się, że najwięcej było tych o nominale 1 gr. Co ciekawe, było ich aż 2283 szt. W dalszej kolejności znalazły się „dwugroszówki” (1366 szt.) oraz „pięciogroszówki” (1061 szt.). W usypanej przez nas „górze grosza” były ponadto monety 10, 20, 50 – groszowe oraz dwie złotówki.

Podsumowując można powiedzieć, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Tak trzymać!                                                                                                                                                                                                                                                                                MM

 

Możliwość komentowania została wyłączona.