W oczekiwaniu na święta

Czwartkowe przedpołudnie 22. grudnia br. w siedzibie naszej „Trójki” znacznie różniło się od typowych szkolnych czwartków jakie doskonale znamy. Od samego rana uczniowie z nauczycielami krzątali się w swoich salach przygotowując się do tradycyjnych klasowych spotkań wigilijnych. Na stołach pojawiły się owoce i słodkości wśród, których dominowały pierniki, nie brakowało także domowych wypieków.

Świąteczne spotkania w poszczególnych klasach poprzedziła jednak część artystyczna. Licznie zebrana widownia szkolna miała okazję obejrzeć tradycyjne przedstawienie jasełkowe oraz wysłuchać najpopularniejszych kolęd. Co istotne – w czwartkowe przedpołudnie nie mogło zabraknąć także świątecznych życzeń, które wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły złożyła p. dyrektor Halina Osińska.

Zgodnie z harmonogramem bezpośrednio po zakończeniu występów artystycznych (brawa dla wszystkich występujących) rozpoczęły się klasowe wigilie. Czwartkowe spotkania przy świątecznie udekorowanych stołach były znakomitą okazją by pośpiewać kolędy, wypić razem herbatę, w spokoju – bez pośpiechu delektować się pysznymi wypiekami jak i porozmawiać z uczniami zarówno o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia jak i o zwykłych codziennych sprawach, na co w trakcie typowych zajęć szkolnych brakuje czasu. Co ważne – podczas spotkań w klasach uczniowie mieli również możliwość integrowania się poprzez wspólne zabawy czy gry. Wiele radości – nie tylko uczniom – sprawiła możliwość rywalizacji w KLASK-a czy warcaby. W przedświąteczny czwartek – najprawdopodobniej – najważniejszy dla uczniów był jednak GWIAZDOR. Na szczęście nie zawiódł i wszyscy uczniowie mogli cieszyć się z prezentów.

Możliwość komentowania została wyłączona.